Strona główna Bielawa 17 Prezentacje Oświatowe w Bielawie

17 Prezentacje Oświatowe w Bielawie

0
PODZIEL SIĘ

Prezentacje Oświatowe to cykliczne wydarzenia, które każdego roku organizowane są przez inną gminę powiatu dzierżoniowskiego. W tym roku to Bielawa była gospodarzem 17 edycji Prezentacji Oświatowych. Kilkotygodniowe zajęcia z udziałem uczniów, nauczycieli i dyrektorów, podsumowano podczas konferencji, która odbyła się 17 listopada w kinoteatrze MOKiS.
023488
W spotkaniu uczestniczyły osoby ze środowiska oświatowego z Bielawy, powiatu dzierżoniowskiego i naszego regionu. Ponadto gośćmi specjalnymi byli Irena Skibniewska-Kozak – przedstawiciel minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej oraz Małgorzata Henglewska dyrektor wydziału nadzoru pedagogicznego w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Władze Bielawy reprezentowali burmistrz Piotr Łyżwa i zastępca burmistrza Małgorzata Greiner. Oprócz tego w konferencji wzięli udział samorządowcy z Bielawy i gmin sąsiednich. Ważnym punktem spotkania było podsumowanie działań w ramach tegorocznych Prezentacji Oświatowych.

W zajęciach, podczas których można było poznać potencjał bielawskiej oświaty, wzięło udział 100 uczniów z powiatu dzierżoniowskiego. Zajęcia dla dzieci odbywały się w Parku Miejskim (gra terenowa „Parkowe śledztwo”), Szkole Leśnej („Kto się boi w lesie”), Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii („Energia wokół nas”). Dodatkowo w rywalizację konkursową zaangażowało się 150 uczniów. Natomiast kilkudziesięciu nauczycieli uczestniczyło w warsztatach metodycznych zorganizowanych na Górze Parkowej pod hasłem „Z mapą wokół Góry Parkowej”.

Podczas konferencji podsumowującej można było wysłuchać wykładów dr Renaty Bibik „Zrozumieć siebie – jak radzić sobie ze stresem” oraz Tomasza Bilickiego „Czas wolny, zaangażowanie oraz motywowanie dzieci i młodzieży z pokolenia Y i Z”. Na scenie wystąpiły dzieci z bielawskich szkół, rozdano nagrody laureatom konkursów, a także obejrzano film poświęcony bielawskiej oświacie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o