Strona główna Bielawa Runner’s World Super Bieg – prezentacja kalendarza 2017

Runner’s World Super Bieg – prezentacja kalendarza 2017

0
PODZIEL SIĘ

rwsb-2017-kalendarz

Wszystko już jest jasne – znamy biegowy rozkład jazdy cyklu Runner’s World Super Bieg 2017. W porównaniu z mijającym rokiem, mamy o jeden start więcej, małe różnice w datach, ale trzon i sprawdzone miejsca pozostają bez zmian. Nie zmieniają się również główne założenia biegów – zawsze mamy półmaraton i zawsze mamy bieg na 10 km. Jedynym odstępstwem pozostaje kończący sezon 4F Świeradów RUN, który też oferuje zawodnikom różne dystanse, ale w stylu alpejskim. Znów będziemy mieć trochę biegania po ulicy, ale większość sezonu spędzimy jednak w górach.

rwsb-logo

Wszystko zacznie się 9 kwietnia w Miękini pod Wrocławiem – uliczny półmaraton i „dycha” poprowadzone przez okoliczne miejscowości malowniczej i gościnnej gminy otworzą sezon. 23 kwietnia pojedziemy do Zdzieszowic, a Góra św. Anny sugeruje, że zbliża się czas gór.

1 maja kolejny Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska 10 – czyli fantastyczny i trudny bieg z widokiem na Karkonosze, ale jeszcze po asfalcie. Góry jeszcze na horyzoncie.
Tydzień później wreszcie zmieniamy podłoże i trasy – 7 maja organizatorzy zapraszają w Góry Bystrzyckie do Polanicy – Zdroju na pierwszy bieg górski.
21 maja dalszy ciąg biegania w górach – Półmaraton Wiślański i Wiślańska 10 – Wisła zaprasza w Beskid Śląski.
10 czerwca pierwsze w 2017 roku spotkanie z Górami Izerskimi i rywalizacja na trasie Szklarska Poręba – Świeradów – Zdrój, czyli Interferie RUN.
Wielka Sowa i Góry Sowie to oczywiście kolejna edycja Półmaratonu Sowiogórskiego w Ludwikowicach Kłodzkich – w 2017 roku wcześniej niż w 2016 – 18 czerwca.
23 lipca zajrzymy na drugą stronę Wielkiej Sowy – do Bielawy, gdzie odbędzie się kolejny górski półmaraton wraz z „dychą”.
Nie lada gratka czeka 10 września: Góry Wałbrzyskie i Chełmiec, czyli Wałbrzych i kolejna górska rywalizacja – tym razem na nowych szlakach.
Sezon i cykl tradycyjnie zakończymy w Świeradowie – Zdroju podczas biegu 4F Świeradów RUN z metą tuż pod szczytem Stogu Izerskiego.

Wszystkie biegi są oczywiście osobnymi imprezami, w których można wystartować, nie biorąc udziału w walce o punkty klasyfikacji generalnej cyklu. Można zapisać się do w startu dowolnym biegu. Łączy te biegi wspólny regulamin i punktacja oraz oczywiście organizator, który sprawia, że imprezy odbywają się według podobnych założeń.

Choć seria składa się z wielu autonomicznych biegów, to oczywiście toczyć się będzie na nich walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, tym bardziej że dotyczy wszystkich kategorii wiekowych i klasyfikacji drużynowej.

Więcej szczegółów już niebawem na http://superbieg.pl. Zapisy ruszają wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o