Strona główna Bielawa Kolej wjedzie do Bielawy

Kolej wjedzie do Bielawy

0
PODZIEL SIĘ

Od 2018 roku będzie połączenie kolejowe do Bielawy – tak zapowiada zarząd województwa dolnośląskiego. Oficjalnej wypowiedzi w tej sprawie udzielił w materiale do Faktów TVP 3 Wrocław (emisja: 17 grudnia godzina 18.30), członek zarządu województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak. Ze wspomnianej informacji wynika, że już w pierwszym kwartale 2017 roku województwo przejmie linię kolejową na odcinku Dzierżoniów-Bielawa, i za kwotę od 15 do 20 milionów złotych podda ją gruntownej rewitalizacji.
kolej_1Pierwszy szynobus ma więc wjechać do Bielawy z Dzierżoniowa w 2018 roku. Nie jest to jednak gwiazdkowy prezent, ponieważ o tę decyzję zarządu województwa zabiegało wiele środowisk, w tym przede wszystkim obecny samorząd Bielawy, mocno wspierany przez pozostałe gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Turystycznym Gmin Gór Sowich.

Przywrócenie połączenia kolejowego do Bielawy było jednym z moich priorytetów od początku kadencji. Przez minione dwa lata wspólnie ze Stowarzyszeniem Turystycznym Gmin Gór Sowich systematycznie prowadziliśmy rozmowy z władzami województwa o tym projekcie. Dziękuję więc zarządowi województwa dolnośląskiego, wójtom i burmistrzom gmin zrzeszonych w STGGS oraz mieszkańcom naszego miasta, za pomoc i wsparcie – tak skomentował tę informację burmistrz Piotr Łyżwa.

Jako prezes Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich cieszę się, że połączenie kolejowe wydłużone zostanie do Bielawy, w okolice jeziora bielawskiego, czyli praktycznie do podnóża Gór Sowich. Jest to świetna informacja dla turystów, jak i mieszkańców Bielawy oraz okolicznych miejscowości, ponieważ będą oni mogli w sposób sprawny i komfortowy dojechać do stolicy Dolnego Śląska – powiedział wójt gminy Dzierżoniów i zarazem prezes STGGS Marek Chmielewski.

Oprócz przedłużenia linii kolejowej do Bielawy, zarząd województwa dolnośląskiego planuje uruchomić połączenie kolejowe do innych turystycznych miejscowości. Mowa przede wszystkim o Karpaczu, Kowarach i Świeradowie Zdroju.

Materiał z Faktów TVP3 Wrocław dotyczący połączenia kolejowego do Bielawy od 10:40 min.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o