Strona główna Dzierżoniów MKS 9: Podsumowanie 2016 roku

MKS 9: Podsumowanie 2016 roku

0
PODZIEL SIĘ

dsc_0123

W minionym roku Międzyszkolny Klub Sportowy „Dziewiątka” liczył 65 zawodników, w wieku 5-22 lat. Podopieczni trenera Andrzeja Wojtala brali udział w ponad 20 imprezach sportowych rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej jak i światowej.

Najważniejsze osiągnięcia:

  • XXXI Igrzyska Olimpijskie w Rio (Paweł Juraszek)
  • Letnie i Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – 7 medali (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk);
  • Grand Prix Polski – 11 miejsc medalowych (Kacper Dereń, Karolina Jurczyk, Paweł Juraszek);
  • Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – 1 medal (sztafeta w składzie Daniel Wiewiórka, Łukasz Bykowski, Filip Michalkiewicz, Jakub Bielski);
  • Zimowe i Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15 lat – 5 medali (Karolina Jurczyk);
  • Polska Liga Pływacka – 6 medali (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk);
  • Letnie i Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – 39 medali (Kacper Dereń, Paweł Juraszek, Jakub Bielski, Łukasz Bykowski, Kacper Krasiński, Daniel Wiewiórka, Karolina Jurczyk, Krystian Bełtowski, Krystian Dobrzański, Filip Michalkiewicz);
  • Memoriał Petrusewicza, Puchar Sprintu oraz Puchary miast Rudna, Jelenia Góra i Osiecznica – 76 medali (Kacper Dereń, Paweł Juraszek, Jakub Bielski, Kacper Krasiński, Filip Michalkiewicz, Karolina Jurczyk, Krystian Bełtowski, Krystian Dobrzański, Daniel Wiewiórka, Maria Gutkowska, Igor Wierzbicki, Liliana Wierzbicka).

Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia niżej wymienionych pływaków.

Paweł Juraszek jest 22-letnim sprinterem w stylu dowolnym, olimpijczykiem Igrzysk Olimpijskich w Brazylii, najszybszym pływakiem w Polsce na krótkim basenie oraz posiadaczem najwyższej Międzynarodowej Klasy Mistrzowskiej. Na dystansie 50m stylem dowolnym na krótkim basenie znajduje się aktualnie na 9. pozycji na świecie i 7. pozycji w Europie. Na dystansie 50m stylem dowolnym na długim basenie oraz na 100m stylem dowolnym na krótkim basenie plasuje się odpowiednio na 2. i 3. miejscu w Polsce. Posiada rekord okręgu dolnośląskiego na dystansie 50m stylem dowolnym na krótkim i długim basenie. Należy do Kadry Narodowej Polski Seniorów. Został powołany do reprezentowania Dolnego Śląska na zawodach z cyklu Polska Liga Pływacka.

15-letnia Karolina Jurczyk jest wszechstronnie uzdolnioną pływaczka, uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Juniorów, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz ustanowiła nowy Rekord Polski 15 lat na dystansie 50m stylem motylkowym na długim basenie. Na tym samym dystansie, na krótkim basenie, ustanowiła nowy rekord okręgu dolnośląskiego. W swojej kategorii wiekowej wielokrotnie zdobywała medale na Mistrzostwach Polski 15-latków. Należy do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych. Została powołana do reprezentowania Dolnego Śląska na zawodach z cyklu Polska Liga Pływacka.

18-letni Kacper Dereń jest specjalistą długich dystansów w stylu dowolnym. W kategorii wiekowej 17-18 lat znajduje się w pierwszej dziesiątce pływaków w Polsce. Był finalistą Zimowych i Letnich Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz Zimowych i Letnich Mistrzostw Polski 17-18 lat. Został powołany do reprezentowania Dolnego Śląska na zawodach z cyklu Polska Liga Pływacka. Od wielu lat zajmuje wysokie miejsca w rankingu polskiego pływania.

16-letni Daniel Wiewiórka, specjalista w stylu grzbietowym i zmiennym, znajduje się ścisłej czołówce pływaków na Dolnym Śląsku. Jest finalistą Letnich i Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16 lat.

Sztafeta męska w kategorii 16-lat, podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów, na dystansie 4x100m stylem dowolnym zdobyła brązowy medal a na 4x100m stylem zmiennym zajęła 5. miejsce w Polsce.

Sztafety męskie w kategorii Open zdobyły Mistrzostwo Dolnego Śląska na dystansach 4x100m stylem zmiennym i 4x100m stylem dowolnym.

Paweł Juraszek, Kacper Dereń i Karolina Jurczyk otrzymali od Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego listy gratulacyjne za zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników w Polsce.

Trener Andrzej Wojtal został odznaczony najwyższym wyróżnieniem w polskim pływaniu – Odznaką Honorową Polskiego Związku Pływackiego

Działalność Klubu od wielu lat jest współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniowów. Jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe dzięki wsparciu Rodziców, Sponsorów a także Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o