Strona główna Dzierżoniów Mieszkaniowa ofensywa Dzierżoniowa

Mieszkaniowa ofensywa Dzierżoniowa

0
PODZIEL SIĘ

Nowe osiedle domków jednorodzonych i budynek komunalny, początek budowy kolejnego TBS-u i prawie dwa miliony złotych na remonty – to najwalniejsze tegoroczne zadania Dzierżoniowa poprawiające warunki mieszkaniowe. Jaką nazwę będzie nosiło nowe osiedle i gdzie powstanie?
3
– Ten rok będzie bardzo ważny dla dalszego rozwoju Dzierżoniowa. Głównie z dwóch powodów – lokalnej gospodarki i właśnie mieszkalnictwa rozwijanego przez nas i spółdzielnię mieszkaniową. Te działania wprowadzą nową dynamikę w rynku nieruchomościami. Skorzystają na tym poszczególni mieszkańcy i całe miasto – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Idzie nowe

W ciągu najbliższych dwóch-trzech lat teren pomiędzy ul. Wrocławską i Armii Krajowej zmieni się w nowe osiedle domków jednorodzinnych. Wzdłuż ul Kamiennej jest 35 działek o wielkości od 870 do 2092 m2. W tym roku zostaną one uzbrojone energię, wodę i kanalizację. Przyłącze gazowe zostanie zainstalowane w ciągu roku od złożenia wniosku przez właściciela działki. Ulica Kamienna na całej długości będzie gotowa do końca 2019 roku. Cena za jeden m2 gruntu wyniesie około 80/90 zł m2 netto. Pierwsze działki zostaną wystawione do sprzedaży na przełomie lutego i marca. Będzie je można nabyć w nieograniczonym przetargu.

Postępy prac przy budowie nowych mieszkań komunalnych widać gołym okiem. Przy ul. Zachodniej powstają 23 mieszkania, budowane głównie z myślą o komforcie osób starszych. Ostatni raz klucze do nowych lokali komunalnych trafiły do rąk mieszkańców dziesięć lat temu.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także oferta Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Złożony przez spółkę wniosek o dofinansowanie części kosztów budowy jest w trakcie procedury kwalifikacyjnej. Prace przy nowym bloku DTBS planuje rozpocząć w połowie tego roku i zakończyć w kwietniu 2018 roku. W ten sposób nowe mieszkania znajdzie 27 rodzin.

Remonty istniejących budynków i mieszkań

Równolegle z budową nowych lokali Dzierżoniów inwestuje w remonty budynków i mieszkań będących własnością naszego samorządu. Tylko w tym roku na ten cel miasto przeznaczy 1 mln. 200 tys. zł na remonty mieszkań komunalnych i udział miasta w remontach przeprowadzanych przez wspólnoty mieszkaniowe i 450 tys. zł na kompleksowe remonty budynków komunalnych.

Warto przypomnieć, że Dzierżoniów w miarę możliwości wspiera także inwestycje realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe. W tym roku na nagrody w konkursie Piękna Fasada do wygrania będzie łącznie kwota 150 tys. zł.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o