Strona główna Bielawa Nowe mieszkania komunalne w Bielawie na ukończeniu

Nowe mieszkania komunalne w Bielawie na ukończeniu

0
PODZIEL SIĘ

Od października 2015 roku trwa budowa budynku mieszkalnego przy ulicy Żeromskiego, w którym powstają pierwsze od lat mieszkania komunalne. Obecnie budynek jest już na ukończeniu, i jak zapewnia wykonawca – Towarzystwo Budownictwa Społecznego, inwestycja przebiega zgodnie z planem.


W nowym budynku wykończonych pod klucz i oddanych do użytku zostanie łącznie 15 mieszkań. Wszystkie w systemie komunalnym, o łącznej powierzchni od 45 do 64m² każde. Detale, dotyczące ostatecznego wyglądu wykończenia i armatury będą jeszcze konsultowane z przyszłymi najemcami.

Pierwszeństwo ubiegania się o lokal będą miały osoby, posiadające w chwili składania wniosku, prawo najmu do innego, np. mniejszego lokalu. Nowe mieszkania przyznawane będą więc przede wszystkim na zasadzie zamiany na większe. O ostatecznych warunkach najmu, zadecyduje jednak stosowna uchwała Rady Miejskiej Bielawy.

Szczegółowe informacje, wnioski i zasady dotyczące ubiegania się o lokal, dostępne będą na stronie zarządcy – Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych na przełomie marca/kwietnia. Blok zostanie natomiast oddany do użytku końcem wiosny, czyli w okolicach maja/czerwca. Mieszkania będą wykończone w systemie pod klucz tzn. z pełnym wyposażeniem łazienki, natomiast w kuchni znajdzie się kuchenka, według uznania lokatora – gazowa lub elektryczna oraz zlewozmywak.

Wartym podkreślenia jest fakt, że do tej pory spółka TBS oddała już do użytku 294 mieszkania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o