Strona główna Dzierżoniów Fotografie bliskie sercu w Oknie Artystycznym

Fotografie bliskie sercu w Oknie Artystycznym

0
PODZIEL SIĘ

Patrząc na jej zdjęcia aż trudno uwierzyć, że fotografuje zaledwie od ubiegłego roku. Dzierżoniowianka Katarzyna Bobowska zatrzymuje w obiektywie ulotne piękno otaczającej nas przyrody. Wystawa w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza to jej debiut. Po obejrzeniu wykonanych przez nią prac przyznacie z pewnością, że udany.

Okno artystyczne kasia bobowska

Zawsze zapracowana i zajęta nie miała wcześniej czasu i okazji, by poświecić się fotografii. – Postanowiłam jednak zrobić coś dla siebie i w końcu zrealizować swoją pasję, która była w mojej głowie od dziecka – mówi. – Chodzi o to, by podzielić się ze światem tym, co jest piękne, ulotne, a dzięki fotografii można to piękno zatrzymać.

Dlaczego akurat zdjęcia przyrody? – To jest najbliższe mojemu sercu, dobrze się z tym czuję, jestem sobą – wyznaje. Jest wegetarianką, ma kilka kotów, dwa psy, dwie zeberki i białego szczura. Kocha swe zwierzaki, ale to nie one zazwyczaj są jej modelami. – Najczęściej to, co uda mi się uchwycić w kadrze, to totalne przypadki – zwierzęta czy kwiaty, na które trafiam „przy okazji”. Zawsze coś mi samo wpada w oko, nie szukam niczego na siłę – wyjaśnia fotografka. Zazwyczaj poddaje się impulsom, chwyta za aparat, gdy dostrzeże dobre światło lub jakiś wyjątkowo wdzięczny obiekt. A tych, jak przekonuje, wokół nie brakuje. – Na świecie jest tak wiele pięknych rzeczy. A my nie mamy czasu, by się im bliżej przyjrzeć, zastanowić nad głębią piękna, które jest wokół nas – mówi. – Warto je zatrzymać, choćby w kadrze.

37-letnia mieszkanka Dzierżoniowa jest samoukiem w kwestiach związanych z fotografią. Nie wyklucza jednak, że właśnie z fotografią przyrody zwiąże swe plany na przyszłość. Chciałaby się w tym kierunku rozwijać.

To kolejna z odsłon prezentujących niezwykłe talenty dzierżoniowian. W Oknie Artystycznym, które powstało po to, by promować naszych zdolnych mieszkańców, możecie oglądać nie tylko fotografie, ale i obrazy, szkice, hafty, rzeźby i wszelkiego rodzaju rękodzieło. Wystawiane tu prace są doskonałym dowodem na to, że wśród nas są ludzie, którzy swe emocje, postrzeganie i projekty potrafią przetworzyć we wspaniałe dzieła i cieszyć się obcowaniem z szeroko rozumianą sztuką.

Źródło: UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o