Strona główna Dolny Śląsk Czasowe zmiany rozkładu jazdy pociągów

Czasowe zmiany rozkładu jazdy pociągów

0
PODZIEL SIĘ

Zmianom ulegnie od 18 kwietnia rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich kursujących na trasie Dzierżoniów – Strzegom – Legnica. Przyczyną jest remont mostu kolejowego pomiędzy Stanowicami a Strzegomiem, na którym ze względu na stan techniczny obowiązuje dziś ograniczenie prędkości do 20 km/h.
kolej_007879
Pociągi na odcinku Stanowice – Strzegom zostaną zastąpione komunikacją autobusową. W autobusach przewóz dużego bagażu, wózków dziecięcych i inwalidzkich oraz rowerów będzie dozwolony. W kierunku Legnicy w większości przypadków wprowadzenie komunikacji zastępczej spowoduje jedynie minimalne zmiany godzin odjazdów. Niestety, ze względu na wprowadzone ograniczenia w ruchu, powrotne pociągi w kierunku Dzierżoniowa ulegną większym zmianom: zamiast o 14:46 pociąg będzie odjeżdżał z Legnicy już o 14:24, kolejny zamiast o 15:55 odjedzie dopiero o 16:30, później o pół godziny wyruszy również pociąg po godzinie 20. Prosimy zatem o dokładne sprawdzenie odjazdów na stacjach, bądź w internetowych wyszukiwarkach połączeń.
Szczegółowy rozkład jazdy https://www.kolejedolnoslaskie.eu/rozklady/obecne/d5.pdf

Zmiany godzin odjazdów pociągów z Legnicy wpłyną również na możliwość podróży z Wrocławia do Świdnicy i Dzierżoniowa, z przesiadką w Jaworzynie Śląskiej. Aby utrzymać możliwość powrotu po godzinie 15.00 z Wrocławia (odjazd z dworca Głównego o 15:50), uruchomiony zostanie dodatkowo specjalny autobus komunikacji zastępczej, który będzie odjeżdżał sprzed dworca w Jaworzynie Śląskiej o godzinie 16.40 – co pozwoli na przyjazd do Świdnicy o 17.01 i Dzierżoniowa o 17.39.

Szczegóły

Wszystkich pasażerów Koleje Dolnośląskie S.A. przepraszają za utrudnienia w podróży. Prace na moście zakończą się 19 maja. Tego dnia popołudniowe pociągi odwozowe z Legnicy będą już kursowały normalnie.

jaworzyna_slaska_-_dzierzoniow_slaski1

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o