Strona główna Bielawa Spotkania z seniorami Uniwersytetu III Wieku

Spotkania z seniorami Uniwersytetu III Wieku

0
PODZIEL SIĘ

Straż Miejska Bielawy rozpoczęła spotkania z seniorami Uniwersytetu III Wieku w ramach programu pn. „Akademia Bezpiecznego Seniora”. Pierwsze zebranie odbyło się w poniedziałek 3 kwietnia w kinoteatrze MOKIS, a poprowadził je zastępca komendanta Straży Miejskiej –  Robert Marchewka. Głównym tematem spotkań jest zwrócenie uwagi na konieczność zachowania ostrożności w kontaktach zewnętrznych w konkteście występujących coraz częściej oszustw „na wnuczka”, „na policjanta” czy innymi metodami.
20170403_150421_HDR
Podczas tego typu spotkań, słuchaczom przybliżane są autentyczne przypadki wyłudzeń. Na podstawie filmów prewencyjno-edukacyjnych widać jak łatwo można stać się ofiarą przestępców pasożytujących na innych ludziach. Łatwo zostać oszukanym, ale wystarczy odrobina wiedzy i uważności, by do takiego czynu nie doszło.

Wychodząc naprzeciw prośbom słuchaczy, w drugim spotkaniu udział wziął także przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie, który z kolei przypomniał ważne kwestie związane z ratowaniem człowieka. Przy pomocy prezentacji multimedialnej omówił rany i sposoby tamowania krwawienia oraz usztywniania kończyn, które doznały obrażeń. Najistotniejszym jednak punktem spotkania było omówienie, a następnie zaprezentowanie na fantomie sposobu ratowania człowieka i przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Spotkanie zakończyło się oklaskami słuchaczy, co jest najlepszym dowodem na to, że tego typu wiedza jest warta przypominania, a występowanie problemu stale aktualne.

Źródło: UM Bielawa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o