Strona główna Bielawa Muflon Bielawa na I Mityngu lekkoatletycznym 70-lecia DZLA

Muflon Bielawa na I Mityngu lekkoatletycznym 70-lecia DZLA

0
PODZIEL SIĘ

W roku 2017 Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki obchodzi 70 rocznicę powstania. W ramach obchodów tej rocznicy odbędzie się cykl ogólnopolskich mityngów lekkoatletycznych. Pierwszy z tego cyklu odbył się 6 maja na stadionie olimpijskim we Wrocławiu. Na starcie stanęło kilkuset zawodników z całej Polski. Dla zawodników z klubu Muflon Bielawa był to pierwszy start w sezonie letnim. Najlepiej z bielawskich zawodników zaprezentowała się Martyna Tylak, zajęła 2 miejsce (kategoria młodziczek) na 200 m ppł z czasem 33,13. W biegu na 80 m ppł była 8 (czas 14,76).
5 miejsce na nowym dla siebie dystansie – 1500 m, zajął Bartłomiej Mazur (czas 4:34,28).
W zawodach wystartowały jeszcze:

• Nikola Tomalik – 300 m (8 miejsce; czas 47,11), 100 m (11 miejsce; czas 13,94 – rekord życiowy)
  • Kinga Tomalik – 300 m (12 miejsce; czas 48,42), 100 m (10 miejsce; czas 13,91 – rekord życiowy)
  • Rozalia Stanek – 200 m ppł (8 miejsce; czas 37,31), 300 m (23 miejsce; czas 49,93)

Prawie wszystkie starty były debiutami na nowych dystansach. W zawodach bielawski klub reprezentowała ponownie Kasandra Gawra. Kasandra obecnie trenuje biathlon, ale w przerwie po sezonie zimowym, wróciła do treningów lekkoatletycznych. Kasandra Gawra zajęła 6 miejsce
w swojej konkurencji 100 m ppł. Uzyskany czas (17,36) jest słabszy od jej rekordu życiowego, ale
z uwagi na prawie roczną przerwę w treningach płotkarskich, start można uznać za udany.

Starty w zawodach oraz działalność klubu wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.