Strona główna Bielawa 6 medali dla Muflona Bielawa na Mistrzostwach Strefy Wałbrzyskiej

6 medali dla Muflona Bielawa na Mistrzostwach Strefy Wałbrzyskiej

0
PODZIEL SIĘ

16 maja zawodnicy Muflona Bielawa zdobyli 6 medali na Mistrzostwach Strefy Wałbrzyskiej w lekkiej atletyce. Ze Świdnicy z medalami wrócili: Kuba Hendzel – złoty w rzucie oszczepem, Martyna Tylak – srebro na 100 m, Bartek Mazur – brązowy na 2000 m, Nikola Tomalik – brązowy na 300 m (miała też drugi wynik w skoku w dal, ale start był PK), srebrne medale zdobyły sztafety szwedzkie dziewcząt
i chłopców. Sztafeta kobieca: 100 m – Żmudzka Wiktoria, 200 m – Tylak Martyna, 300 m – Tomalik Nikola, 400 m – Stanek Rozalia. Męska sztafeta: 100 m – Jaworski Damian, 200 m – Hendzel Jakub, 300 m – Galant Krzysztof, 400 m – Jaworski Ryszard. Awans do finału mistrzostw województwa zdobyli ponadto: Żmudzka 6 miejsce na 100 m, Skubisz 5 miejsce – oszczep, Galant 5 miejsce na 100 m, Chorążkiewicz 6 miejsce na 1000 m. Pechowe 4 miejsce zajęły dziewczyny w sztafecie 4×100, do medalu i awansu zabrakło 1,2 sek.

Starty w zawodach oraz działalność klubu wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.