Strona główna Dzierżoniów Dzień Dziecka z Hufcem Pracy

Dzień Dziecka z Hufcem Pracy

0
PODZIEL SIĘ

Dziec­ko może nau­czyć do­rosłych trzech rzeczy: cie­szyć się bez po­wodu, być ciągle czymś zajętym i do­magać się – ze wszys­tkich sił – te­go, cze­go prag­nie.”

Paulo Coelho

Któż nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha.
Kadra wraz z uczniami ZS nr 2 w Dzierżoniowie wykorzystali to święto i sprawili, by było niezapomniane, zarówno dla wychowawców jak i uczestników.

W tym roku młodzież uczestniczyła w imprezie zorganizowanej w Pensjonacie Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie jak również postanowili obdarować najmłodszych mieszkańców miasta słodyczami i maskotkami, które jak wiemy są najpiękniejszym prezentem dla dzieci.

Celem przedsięwzięć było promowanie postaw prospołecznych, ukazanie młodzieży jak w prosty sposób wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Uczestnicy Hufca i uczniowie zakupili cukierki, które później rozdawali wszystkim napotkanym dzieciom, a pluszowe upominki pochodziły ze zbiórki zorganizowanej wśród kolegów i koleżanek ze szkoły.

Małe i duże dzieci każdego roku z niecierpliwością wyczekują Dnia Dziecka. Być może nam dorosłym przypomina ono jedynie o upływie czasu, jednakże postarajmy się spojrzeć na świat oczami dzieci. Cieszmy się chwilą i nie myślmy o problemach. Ulepszajmy swoje życie i delektujmy się nim.

Wszystkim dzieciakom , tym małym i tym dużym w tym wyjątkowym dniu składamy najserdeczniejsze życzenia:

Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ja z radością.
Czerpcie energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukajcie w sobie siły,
entuzjazmu i namiętności.
Żyjcie najpiękniej jak tylko potraficie …

Tekst/zdjęcia: Nikola Krajewska, Marek Gołębiowski 1-7 HP Dzierżoniów

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o