Strona główna wydarzenia wiadomości Sukcesy gimnazjalistów na Mistrzostwach Dolnego Śląska

Sukcesy gimnazjalistów na Mistrzostwach Dolnego Śląska

0
PODZIEL SIĘ

Wielkim sukcesem zakończył się start zawodników z Muflona Bielawa na Mistrzostwach Dolnego Śląska szkół gimnazjalnych. Tym razem lekkoatleci z bielawskiego klubu reprezentowali swoją szkołę czyli Gimnazjum nr 1 w Bielawie. 6 czerwca we Wrocławiu Bartek Mazur zdobył tytuł mistrza województwa w biegu na 2000 m. Natomiast w prestiżowej rywalizacji sztafet szwedzkich (100-200-300-400) dziewczęta zdobyły brązowy medal w składzie: Wiktoria Żmudzka, Kinga Tomalik, Nikola Tomalik, Rozalia Stanek. Do drugiego miejsca zabrakło 0,6 sek., ale ponownie już w tym sezonie losowanie spowodowało start w słabszej serii (wygranej z przewagą 12 sek.). Rewelacyjnie wystartowała Rozalia Stanek w bardzo trudnej konkurencji 200 m ppł i zajęła 6 miejsce z czasem 35,70. Wysokie miejsca zajęły również w skoku wzwyż Kinga Tomalik (6 miejsce z wynikiem 140 cm) oraz Nikola Tomalik (9 miejsce z tym samym wynikiem, który jest jej nowym rekordem życiowym). Pozostałe dziewczyny walczyły dzielnie i zdobywały punkty do klasyfikacji drużynowej: Wiktoria Żmudzka (100 m), Alicja Dudek i Julia Wasylów (80 m ppł), Emilia Jankowska (300 m), Wiktoria Mruk (skok wzwyż), Michelle Palus (rzut oszczepem). Ostatecznie bielawskie gimnazjum uplasowało się wśród 63 szkół, na wysokim 9 miejscu.

Chłopcy wystartowali w nielicznym składzie, ale mimo to zajęli 18 miejsce na 63 sklasyfikowane szkoły. Oprócz Bartka Mazura wysokie lokaty zajęli w skoku wzwyż Krzysztof Galant (7 miejsce – 165 cm), Dominik Hofman (11 miejsce – 155 cm). Natomiast Jakub Skubisz wystartował w rzucie oszczepem (25,26 m). Sztafeta szwedzka chłopców zajęła 9 miejsce (Jaworski D., Galant, Hofman, Jaworski R.).

Starty w zawodach oraz działalność klubu Muflon Bielawa wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.