Strona główna Bielawa Udany występ lekkoatletów w skoku wzwyż

Udany występ lekkoatletów w skoku wzwyż

0
PODZIEL SIĘ

We Wrocławiu 13 czerwca uczniowie szkół podstawowych rywalizowali o tytuły mistrzów Dolnego Śląska w lekkiej atletyce. Bielawa była reprezentowana przez uczniów ESP 7 (Kornelia Bodura) i SP 4 (Dominika Mączyńska i Kacper Marczyk). Cała trójka z Bielawy wystąpiła w konkurencji skoku wzwyż. Pomimo tremy, spowodowanej rangą zawodów, lekkoatleci z Bielawy zaliczyli udany występ. Dominika Mączyńska zajęła 4 miejsce (130 cm) a Kornelia Bodura ukończyła zawody na 6 miejscu (130 cm). Warto zaznaczyć, że dziewczyny z Bielawy są z rocznika 2005 i przegrały z rywalkami starszymi o rok. Kacper Marczyk skoczył na wysokość 135 cm, co dało mu 4 lokatę. Do pozycji medalowych brakowało niewiele i świadczy o dużym potencjale bielawskich lekkoatletów.

Reprezentanci bielawskich szkół uczestniczą w zajęciach w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego!”, na których szkoleni są we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych.

Program „Lekkoatletyka dla Każdego!” finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W Bielawie wspierany jest przez Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz klub Muflon Bielawa.