Strona główna Bielawa 5 milionów na nowoczesne pracownie – a to początek

5 milionów na nowoczesne pracownie – a to początek

0
PODZIEL SIĘ

W lipcu zapadną rozstrzygnięcia kilku kluczowych projektów przygotowanych i złożonych przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska w partnerstwie z samorządami. Czego one dotyczą i jak do tej pory mieszkańcy skorzystali na współpracy samorządów?

Rozstrzygnięte już konkursy zaowocowały dużymi pieniędzmi na edukację. Nowy sprzęt i materiały dydaktyczne trafią do 41 pracowni w szkołach prowadzonych przez gminy, miasta i powiat. Ze zdobytego dofinansowania o wartości niemal 5 milionów korzystać będą przez lata mieszkańcy uczący się w szkołach podstawowych, zawodowych i ogólnokształcących. .

Decyzje o rozstrzygnięciu kolejnych konkursów zapadną w lipcu. Wśród nich również te dotyczące termomodernizacji obiektów publicznych, lokali mieszkalnych czy budowy ścieżek rowerowych.

We wtorek 20 czerwca wójtowie, burmistrzowie i starosta powiatu przyjęli sprawozdanie finansowe i z działaności zarządu stowarzyszenia oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej za miniony rok. Samorządowcy decydowali również o najważniejszych kierunkach działań stowarzyszenia.

Ziemię Dzierżoniowską tworzą wszystkie samorządy naszego powiatu. Odpowiada ono za przygotowywanie wniosków umożliwiających ubieganie się o unijne pieniądze, w oparciu o które realizowane są duże i wspólne inwestycje. Biuro stowarzyszenia na bieżąco monitoruje również możliwości zewnętrznego dofinansowania ze środków unijnych i krajowych. Pomysłodawcą powołania Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska jest burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Zobacz na jakim etapie są projekty przygotowane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska (PDF 158 KB)

Źródło: UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o