Strona główna Bielawa Sudeckie Lato i Break King Bielawa 2017

Sudeckie Lato i Break King Bielawa 2017

0
PODZIEL SIĘ

W sobotę 15 lipca na jeziorze bielawskim odbyła się 29 edycja Sudeckiego Lata. Tego dnia na mieszkańców i turystów czekało wiele atrakcji. Amfiteatr przy jeziorze bielawskim zamienił się w taneczną scenę, na której rywalizowali tancerze w Międzynarodowych Zawodach w Tańcu Break Dance – Break King Bielawa 2017. W tym roku arena walk ze względów pogodowych kilkakrotnie zmieniała swoje miejsce. Nie przeszkodziło to jednak  w niczym – zawody odbyły się na profesjonalnym poziomie.

Tancerze zmierzyli się w dwóch kategoriach: 2vs2  Breaking Pro (dwóch na dwóch dorośli i młodzież)  oraz 1vs1 Kids Battle (jeden na jeden dzieci) do lat 16. Turniej  rozgrywany był w systemie pucharowym, a występy oceniali doświadczeni bboye: Gigi, Openspace | Ufo oraz Bgirl Paulina | Breaknuts. Oprawę muzyczna zapewniła dwójka dijejow: Dj Jasty z Brna i Dj Lazy One  z Warszawy. Liczyła się zarówno technika, jak i wyczucie rytmu oraz własny styl. Przeciwnicy często wchodzili ze sobą w specyficzną interakcję gestów – ruchami ciała, rąk i twarzy. Wszyscy przestrzegali najważniejszej zasady: nie wolno dotknąć przeciwnika.

Całość imprezy prowadził jej pomysłodawca Bboy Gregory – Grzegorz Gniwecki oraz bboy i raper Rademenez Radosław Blonkowski. Główną nagrodę Breaking Bielawa 2017 (2000 zł), ufundowana przez burmistrza Bielawy, zdobyła para brazylijsko-słoweńska: bboy’s Klesio & Tomi (Kleson Silva Moreira z Sao Paulo i Tomi Činej z Novej Goricy). Każdy z nich to utytułowany zawodnik wielu imprez na całym świecie. Nagrodę wraz z gratulacjami wręczył osobiście fundator burmistrz Piotr Łyżwa, który podziękował organizatorom.

W sobotni wieczór melomani muzyki disco polo mieli okazję posłuchać takich gwiazd estrady jak: Masza czy Cover. Podsumowaniem tegorocznej edycji był występ formacji Bodzio Dance, który zgromadził pod sceną liczną publiczność. Tradycyjnie już Sudeckie Lato zakończył widowiskowy pokaz sztucznych ogni w wykonaniu Teatru Prawdziwego.

Organizatorami imprezy byli Miasto Bielawa, Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki, Ośrodek Sportu i Rekreacji  i Stowarzyszenie BWA Breakers.

Źródło: UM Bielawa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o