Strona główna Bielawa Nowe autobusy komunikacji miejskiej na terenie powiatu dzierżoniowskiego

Nowe autobusy komunikacji miejskiej na terenie powiatu dzierżoniowskiego

1
PODZIEL SIĘ

Po długich negocjacjach i prowadzonym od blisko dwóch lat postępowaniu przetargowym, 31 lipca miasto Bielawa, jako organizator transportu publicznego na terenie powiatu dzierżoniowskiego, podpisze nowe umowy przewozowe na lata 2017 – 2027. Umowy oznaczają pozytywne zmiany w obsłudze pasażerów. Już wkrótce bowiem na ulicach Bielawy i innych gmin powiatu dzierżoniowskiego (objętych porozumieniem na rzecz transportu zbiorowego) pojawią się nowe autobusy marki SOR NB12. Zastąpią one stare i mocno wyeksploatowane pojazdy, na które narzekali pasażerowie komunikacji ZKM.

Jest to niewątpliwie sukces wszystkich samorządów wchodzących w skład powyższego porozumienia: Bielawy, miasta Dzierżoniowa, gminy Dzierżoniów, Niemczy, Piławy Górnej, Pieszyc i Stoszowic.

– Wszystkie pojazdy będą niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone w ekologiczne silniki, spełniające normę spalinową EURO 6. Każdy autobus będzie mógł przewozić jednorazowo do 100 osób – twierdzi burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa.

Wspomniane autobusy produkowane w Czechach są bardzo popularne u naszych południowych sąsiadów. Obsługują linie komunikacji miejskiej w Pradze i innych czeskich miastach. W Polsce autobusy tej marki można spotkać w wielu miejscowościach na Górnym Śląsku.

Źródło: UM Bielawa

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kris Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kris
Gość
Kris

Tak, w wielu miejscowościach, jak twierdzi nauczyciel! Obecnie w Polsce eksploatują go PK Racibórz (6 sztuk), MZK Nysa (7 sztuk) i DLA Wrocław (1 sztuka)