Strona główna Dzierżoniów MKS 9: Paweł piątym sprinterem świata

MKS 9: Paweł piątym sprinterem świata

0
PODZIEL SIĘ

W dniach 14-30.07.2017, w Budapeszcie, odbyła się 17 odsłona Mistrzostw Świata w sportach wodnych. Zawody te odbywają się co dwa lata, na długim – 50m basenie. W rywalizacji w pływaniu na krytym basenie udział wzięło prawie 1300 zawodników ze 180 państw z całego świata. Nasz kraj reprezentowało 20 pływaków, w tym Paweł Juraszek, podopieczny trenera Andrzeja Wojtala.

Warunkiem udziału było wypełnienie z góry określonego minimum czasowego ustalonego przez Światową Federację Pływacką FINA, podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie 18-21.05.2017 roku.

Paweł (23 lata) eliminacje jak i półfinał na dystansie 50m stylem dowolnym ukończył z czasem 21,74, co pozwoliło mu dostać się z 7. czasem do finału. Rywalizację w finale zakończył z 5. czasem na świecie – 21,47, czym jednocześnie poprawił swój Rekord Polski z majowych Mistrzostw Polski, który wynosił 21,68.

Dystans 50m stylem dowolnym jest jedynym sprintem obecnym na Igrzyskach Olimpijskich, dzięki czemu uznawany jest za najbardziej prestiżowy wyścig ze wszystkich konkurencji pływackich.

Zawodnikowi jak i trenerowi gratulujemy sukcesu.

Międzyszkolny Klub Sportowy „DZIEWIĄTKA” pragnie w tym miejscu podziękować Urzędowi Miasta Dzierżoniów oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie za udostępnienie basenu krytego na czas przygotowań do Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 17-18 lat.

Wyniki

Zdjęcia  megatiming.pl  Agnieszka Wilczek

MKS 9

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o