Strona główna Dzierżoniów Krajowy Fundusz Szkoleniowy – kursy już trwają

Krajowy Fundusz Szkoleniowy – kursy już trwają

0
PODZIEL SIĘ

Na blisko milion złotych złożyli do PUP w Dzierżoniowie wnioski pracodawcy z powiatu dzierżoniowskiego. Chodzi o środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie kadr, w ramach którego można uzyskać od 80 do 100% dofinansowania. Jednak na ten cel PUP miał tylko 292.370 zł, zatem środki otrzymały tylko te firmy, które uzyskały najwyższą punktację w ocenie formalnej i merytorycznej.

Na 45 złożonych wniosków, 13 zostało pozostawionych bez rozpatrzenia, gdyż brakowało w nich istotnych załączników, 11 wniosków zostało rozpatrzonych negatywnie, natomiast 21 pozytywnie.

Pracodawcy, którzy w tym roku uzyskali dofinansowanie na kształcenie siebie i/lub swoich pracowników, to zdecydowanie podmioty świadczące usługi w ramach opieki medycznej, ponadto firmy świadczące usługi opiekuńcze. Dużą grupę stanowią też firmy produkcyjne, w których środki zostaną przeznaczone na szkolenia techniczne pracowników.

–  Po raz pierwszy aplikowaliśmy o środki  z Krajowego Funduszu Szkoleniowego i bardzo się cieszymy, że udało nam się uzyskać dofinansowanie na szkolenia dla 33 osób. Dzięki środkom z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przeszkolimy pracowników z zakresu czytania rysunku technicznego, systemu szkoleń stanowisk wg TWI i narzędzi jakościowych. Kursy rozpoczną się w połowie września. Pentair Poland kładzie duży nacisk na kształcenie zasobów ludzkich, a dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym możemy podnosić kompetencje jeszcze większej liczby pracowników – mówi Dorota Gorzędowska z Działu HR firmy Pentair Poland.

­– W tym roku po raz pierwszy zdecydowałem się wystąpić o sfinansowanie kursów z KFS. Moja branża wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych – co roku uczestniczę w kilku szkoleniach. Są to bardzo często kursy specjalistyczne, prowadzone przez najlepszych polskich i zagranicznych wykładowców, zapewniające wiedzę na najwyższym światowym poziomie. Wybieram tylko te kursy, które gwarantują faktyczny wzrost moich umiejętności, a uzyskaną podczas nich wiedzę mogę wykorzystać w praktyce, wykonując zabiegi na coraz wyższym poziomie. Cena takich szkoleń jest bardzo wysoka i możliwość uzyskania dofinansowania z KFS pozwala na dużą  rekompensatę ponoszonych w związku z tym kosztów. Dzięki temu mogę też uczestniczyć w większej ilości tego typu specjalistycznych kursów – mówi Piotr Skrzyszewski, właściciel Centrum Stomatologicznego Twój Uśmiech. W ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego będzie uczestniczył w dwóch kursach: „Sztuka modelowania w stomatologii – odcinek boczny” oraz „Zespołowe leczenie w stomatologii”.

Kolejną firmą, która po raz pierwszy sięgnęła po środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego jest firma In-net. – O środkach z KFS dowiedzieliśmy się z informacji medialnych na jednym z lokalnych portali internetowych. Wnioskowaliśmy o środki tylko na jeden kurs – z zakresu księgowości, bo akurat takie mamy obecnie potrzeby. Szkolenie odbędzie się w Dzierżoniowie, co jest dużym plusem i pozwoli podwyższyć wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia księgi przychodów i rozchodów – mówi Karolina Sucharzewska, która będzie uczestniczką tego kursu.

Natomiast Przychodnia Amicus z Dzierżoniowa już trzykrotnie z sukcesem aplikowała o środki z KFS. W tym roku w ramach kursów przeszkoli czterech pracowników – fizjoterapeutów.

Kursy, na które pozyskaliśmy dofinansowanie, dotyczą metod masażu, terapii manualnych dedykowanych pacjentom ortopedycznym oraz terapii PNF dla pacjentów po udarach. Dzięki tym kursom doskonalimy metody leczenia pacjentów i możemy rozszerzać zakres świadczonych usług fizjoterapeutycznych. Kursy te są drogie, a dzięki dotacji w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego możemy przeszkolić nie jednego, a kilku pracowników. Podnoszenie kwalifikacji motywuje nas do ciągłego rozwoju. Z pewnością także w przyszłym roku będziemy się starać o dofinansowanie z KFS. To bardzo dobry program dla pracodawców i bardzo cenne wsparcie – mówi Zofia Olszewska, fizjoterapeutka, zastępca kierownika Przychodni Amicus.


Piotr Skrzyszewski, właściciel Centrum Stomatologicznego Twój Uśmiech po raz pierwszy aplikował o środki KFS. Dzięki dofinansowaniu będzie uczestniczył w dwóch kursach: „Sztuka modelowania w stomatologii – odcinek boczny” oraz „Zespołowe leczenie w stomatologii”

Fizjoterapeutki z Przychodni Amicus w ramach dofinansowania z KFS uczestniczą w kursach z metod masażu, terapii manualnych i terapii PNF

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o