Strona główna Dzierżoniów Turniej Tenisa Ziemnego GALMA CUP

Turniej Tenisa Ziemnego GALMA CUP

0
PODZIEL SIĘ

W dniach 30 września – 1 października na kortach dzierżoniowskiego OSiR-u odbył się, przełożony z zeszłego tygodnia, Turniej Tenisa Ziemnego GALMA CUP. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: singiel mężczyzn OPEN oraz debel mężczyzn.

W zmaganiach singlistów wzięło udział 23 zawodników. Początkowo rywalizowali oni
w fazie grupowej, skąd najlepsi awansowali do fazy pucharowej. Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazał się Sebastian Kalemba (Świdnica), który w finale pokonał Jakuba Szukałę (Bielawa) 6:4, 3:6, 6:1. Trzecie miejsca zajęli Adrian Sudoł (Dzierżoniów) i Michał Komorowski (Wrocław).

Do rywalizacji deblowej przystąpiło 8 par. Zwycięzcami zostali Michał Komorowski (Wrocław) i Paweł Lipka (Wrocław), którzy w finale wygrali z duetem z Dzierżoniowa Zbigniewem Czechem i Jackiem Straszakiem 6:2, 4:6, 10:6. Trzecie miejsca zajęli: Adam Stawowczyk (Kołaczów) i Stanisław Tomski (Dzierżoniów) oraz Tomasz Nowacki (Dzierżoniów) i Rafał Szlachetka (Dzierżoniów).

Zawodnicy otrzymali nagrody finansowe oraz pamiątkowe puchary.

Sponsorem tytularnym turnieju była firma GALMA, lider w kategorii instalacji grzewczych oraz urządzeń sanitarnych.

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz Dzierżoniowskie Towarzystwo Tenisa Ziemnego, a współfinansowana była ona
ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o