Strona główna Bielawa Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Zapasach

Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Zapasach

0
PODZIEL SIĘ

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Mistrzostwa młodziczek odbyły się z udziałem 176 zawodniczek z 56 klubów w Piotrkowie Trybunalskim. Natomiast mistrzostwa młodzików odbyły się z w Brzegu Dolnym z udziałem 276 zawodników z 60 klubów.

UKS IRON BULLS Bielawa w zawodach reprezentowali: Weronika Smaczyńska, Joanna Nowak, Patrycja Smaczyńska, Weronika Stasiek, Klaudia Smaczyńska, Sofia Savina, Antonii Koper, Franciszek Koper – wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Gimnazjum w Bielawie oraz Szymon Werner ESP 7 Bielawa.

Zawodnicy zdobyli następujące wyniki: Weronika Smaczyńska XII, Klaudia Smaczyńska XII, Weronika Stasiek XIII, Patrycja Smaczyńska XV, Klaudia Smaczyńska XVI, Joanna Nowak XVIII, Szymon Werner XIII, Antoni Koper XX, Franciszek Koper XXIV.

Był to dla naszych dziewcząt debiut w zawodach takiej rangi, gdzie było widać nerwowość w poczynaniach. Zawodniczki muszą zdobywać doświadczenie na zawodach różnej rangi a zwłaszcza na najważniejszych czyli Mistrzostwach Polski. Już teraz możemy powiedzieć, że nasz sezon zapaśniczy w roku 2017 jest bardzo udany gdyż, w szkoleniu młodzieży w klasyfikacji sportu młodzieżowego zdobyliśmy 140 pkt, o czym świadczą sukcesy uczniów z Bielawy – Norbert Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bielawa, Dolnośląskiej Federacji Sportu oraz Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Gimnazjum w Bielawie.

Opiekunami podczas Mistrzostw Polski byli: Norbert Warchoł, Mariusz Tyrcha Piotrków Trybunalski, Stanisław Warchoł Brzeg Dolny.

Podziękowania za wsparcie podczas wyjazdu dla Arkadiusza Rogowskiego – Profesjonalne Centrum Odżywek Sportowych oraz Dariusza Spychalskiego Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Gimnazjum w Bielawie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Mariusz Tyrcha.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o