Strona główna slider Nie tylko dla siebie BS Rally Team podsumowuje sezon 2017

Nie tylko dla siebie BS Rally Team podsumowuje sezon 2017

0
PODZIEL SIĘ

Przejechanych 9 rajdów, ponad 350 kilometrów oesowych i zdobyte dwa tytuły vice mistrza na koniec 2017 roku. Taki scenariusz w styczniu wydawał się nierealny. A jednak… Puchary rozdane, Honda dłuższy czas postoi w garażu, a to znak, że czas na ocenę tego, co się wydarzyło w sezonie, który obfitował w zaciętą walkę, nowe doświadczenia i spełnienie naszych rajdowych marzeń. Tych nieco bardziej przyziemnych.

Mariusz Brylski i Sławomir Szpot, bo o zespole BS Rally Team mowa, rozpoczęli sezon 2017 w nowym samochodzie. Postawili na konstrukcję sprawdzoną, z pewnych rąk i udokumentowaną przeszłością. Wybór padł na Hondę Civic od Krzysztofa Siwka, który zbudował auto od podstaw i którym zdobył tytuł Mistrza Polski w swojej klasie w samochodowych wyścigach górskich.

9 rajdów, w tym 2 w Czechach

Około 350 km oesowych

7 razy na podium: 3 x 1 miejsce
1 x 2 miejsce
3 x 3 miejsce

2 tytuły vice mistrzowskie

– W pełnych cyklach

Priorytetem w 2017 r. był udział w pełnych cyklach zwodów, dlatego Mariusz i Sławek startowali we wszystkich eliminacjach Tarmac Masters oraz Amatorskiego Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej. Trzy razy stali na najwyższym stopniu podium, raz na jego drugim poziomie, trzy razy ukończyli rajd na trzecim miejscu. Tylko dwa razy znaleźli się tuż poza podium. – Udało nam się osiągnąć parę fajnych wyników, prawie każdy rajd kończyliśmy na pudle – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Sławomir Szpot, pilot. – Trzeba pamiętać, że mamy praktycznie seryjne auto i bardzo mocną konkurencję w klasie, która w tym roku naprawdę szła grubo. Oceniając sezon w tym kontekście, był to dobry rok. Dwa tytuły vice mistrzowskie też same nie przyszły.

– Czeska przygoda
Korzystając z wakacyjnej przerwy w naszych chempionatach zawodnicy spróbowali swoich sił w
XVI Rally Zelezne Hory. W mocnej stawce konkurentów BS Rally Team przywiózł do Polski kolejne 1 miejsce w klasie. – Przed siódmym odcinkiem byliśmy na trzecim miejscu w klasie z przewagą 0,5 sekundy nad czwartym zawodnikiem – wspomina Mariusz Brylski. – Wygranie ostatnich dwóch prób w rajdzie pozwoliło nam nie tylko obronić miejsce na podium, ale także awansować na pierwsze miejsce w klasie z przewagą 1,2 sekundy nad drugim zawodnikiem!
Kolejny start we wrześniowym Rally Sudety był nieco mniej szczęśliwy.
– Do ostatniego odcinka specjalnego wszystko było ok. Zajmowaliśmy bezpieczne drugie miejsce w klasie A2. Podczas ostatniego przejazdu liczącego 1,7 km łącznika szutrowego pokrytego praktycznie samymi kamieniami złapaliśmy kapcia. Spadliśmy na trzecie miejsce przegrywając o… 0,1 s. Dwa starty za południową granicą zakończyliśmy dwa razy na podium.

– Szklany sufit
– Mijający rok pokazał nam także, że bez większego budżetu niewiele uda nam więcej osiągnąć – ocenia Mariusz Brylski, kierowca. – Dobrnęliśmy do pewnego rodzaju szklanego sufitu. Widzimy co jest dalej, ale żeby tam przejść, potrzeba solidnej podstawy, a w tym wypadku chodzi o budżet. Bez dodatkowych pieniędzy zostaniemy na tym samym poziomie, a to w zasadzie krok wstecz. Działamy już w temacie pozyskania większych środków od sponsorów w 2018 roku. Zobaczymy, jakie będą efekty.

– BS Rally Team dla młodych

Mariusz i Sławek zaangażowali się także w nowy projekt. – Sami wiemy, jak trudno jest o wszystko na początku rajdowej przygody: o serwis, auto, wiedzę rajdową i dobrą poradę. Dlatego chcemy się dzielić swoją wiedzą i pomagać innym – zauważa Sławomir Szpot. – Dostrzegliśmy młodego i utalentowanego zawodnika, który rozpoczyna swoją przygodę z rajdami. Zaproponowaliśmy mu pomoc, a on chętnie się na nią zgodził.
Samochody załóg będą oklejone w podobnych barwach. Podobnie będzie wyglądał cały serwis, gdzie załoga otrzyma także pomoc członków BS Rally Team. A kto będzie drugim kierowcą? Będzie to Arkadiusz Idzi, który zasiądzie za kierownicą Fiata CC.
– Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego programu i dziękuję chłopakom, że mi to zaproponowali – cieszy się Arek. Ich pomoc jest dla mnie niezmiernie ważna i bardzo doceniam to, że mogę na nich liczyć. Myślę, że dzięki nim mam możliwość osiągnięcia wielu sukcesów.

– Gdzie w 2018 r.?

Zawodnicy BS Rally Team nie mają jeszcze sprecyzowanych planów, ale pewne jest to, że wybiorą jeden z cykli – Tarmac Masters lub Czesko-Morawski Puchar Rajdowy i to będzie ich priorytet. Do tego treningowo wystartują także w Grand Car Trophy oraz Rajdzie Wikinga w Dzierżoniowie. Chyba największym wyzwaniem na ten sezon będzie jednak pomoc dla Arka.

– Chcemy także podziękować wszystkim życzliwym nam osobom i firmom. Dziękujemy sponsorom, kibicom, naszym serwisantom i dobrym duchom, które zawsze są przy nas. Dzięki Wam spełnianie marzeń jest możliwe! Dziękujemy!

Do zobaczenia na rajdowych trasach w sezonie 2018! Pozdrawiamy, BS Rally Team

Podsumowanie sezonu 2017

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o