Strona główna 112 Zdarzenia drogowe

Zdarzenia drogowe

0
PODZIEL SIĘ

12 stycznia, około godziny 10:40 w Bielawie na ul. Wolności doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili bielawscy policjanci sprawcą kolizji był 74-letni kierowca mazdy, który w sposób nieprawidłowy wykonywał manewr cofania i doprowadził do zderzenia z pojazdem mercedes, kierowanym przez 36-letnią kobietę. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Na sprawcę nałożono mandat karny.

12 styczni 2018r. po godzinie 14:00 w Nowiźnie na ul. Długiej kierujący pojazdem citroen
z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni. Wysłani na miejsce policjanci zastali dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, zostali oni zatrzymani. Dalsze czynności dały podstawę do przedstawienia zarzutu kierowania w stanie nietrzeźwości jednemu z nich. 55 letniemu kierowcy citroena za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Tuż przed 18:00, 14 stycznia 2018r. w Jaźwinie doszło do wypadku. 35 letnia kobieta cofając volksvagenem, nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła 66 letnią pieszą. Pokrzywdzona została zabrana do szpitala. Policjanci przeprowadzili na miejscu czynności procesowe i jest prowadzone postępowanie przez dzierżoniowskich dochodzeniowców.

Około 5:00, 14 stycznia w Pieszycach na ul. Piskorzowskiej doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 20 letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, kierując samochodem marki BMW doprowadził do zderzenia czołowo-bocznego z samochodem mazda kierowanym przez 51 letniego mężczyznę. Kierowca mazdy został przewieziony do szpitala. Całe szczęście jego obrażenia nie były poważne. Kierowcy byli trzeźwi i sprawca został ukarany mandatem.

13 stycznia w Bielawie na ul. Lipowej 2 doszło do zapalenia liści w piwnicy budynku mieszkalnego. Mając na uwadze, że nie doszło do zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, a do zapalenia doszło poprzez nieumyślne działanie, czyn nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego.

podkom. Marcin Ząbek
Oficer prasowy
KPP Dzierżoniów 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o