Strona główna Dolny Śląsk Runner’s World Super Bieg 2018 rozpoczyna zapisy

Runner’s World Super Bieg 2018 rozpoczyna zapisy

0
PODZIEL SIĘ

To będzie trzeci sezon obecności cyklu RWSB na biegowych drogach i ścieżkach. Mniej startów, sprawdzone miejsca, tylko górskie biegi i jedna „ultraniespodzianka” – zapisy czas zacząć!

W porównaniu z pierwszym sezonem, w drugim organizatorzy zanotowali wzrost frekwencji przekraczający 20 %. To cieszy i sprawia niesamowitą satysfakcję, zważywszy na silną konkurencję na rynku biegów górskich i na rodzaj oferty RWSB, która dla wielu biegaczy była po prostu nowością. Idea cyklu łączącego kilka biegów na dwóch dystansach najwyraźniej się sprawdza, trasy i sposób organizacji zawodów są chwalone – można więc z nowymi planami, nadziejami i pomysłami wejść w kolejny sezon.

W sezonie 2018 czeka nas kilka zmian i niespodzianek, ale generalne założenia cyklu pozostają bez zmian. Mamy do dyspozycji sześć górskich biegów i walczymy w nich w okresie od maja do października. Poza zawodami w Wiśle, wszystkie biegi zaliczane do RWSB odbędą się na Dolnym Śląsku. Zapisy ruszyły. Opłaty startowe? Wydaje się, że nadal są relatywnie niskie – 60 PLN zapłacimy zawsze do poniedziałku poprzedzającego każdy start. Potem opłata wzrasta do 80 PLN i tyle zapłacimy również w biurze zawodów tuż przed startem. Numer startowy otrzymany na naszym pierwszym biegu zachowujemy na pozostałe starty. Za wydanie nowego pobierana będzie opłata w wys. 10 PLN. Można też skorzystać ze zniżkowych pakietów: za 3 dowolne starty zapłacimy 150 PLN, za 4 – 200 PLN, a za 6 – 300 PLN.

Do klasyfikacji generalnej zaliczać się będą 4 najlepsze starty, a żeby być branym pod uwagę w „generalce” trzeba będzie mieć min. 3 ukończone biegi. Przy rejestracji zaznaczamy dystans, na którym chcemy startować. Nowością w tym roku będzie Ultra Sowa – bieg ultra towarzyszący Półmaratonowi Kalenica w Bielawie. Góry Sowie dają imponujące możliwości do wyznaczenia takiej trasy i grzechem by było z takiej szansy nie skorzystać. Bieg ten planowany jest na dystansie ok. 50 km.

Za pomocą pakietów startowych RWSB 2018 tradycyjnie będzie można kompletować kolekcję przydatnych biegowych gadżetów – im więcej startów, tym więcej upominków. Czeka nas również klasyfikacja drużynowa i rodzinna. Na koniec sezonu – alpejski 4F Świeradów RUN, a przedtem półmaratony i solidne górskie „dychy” – do wyboru.

Jakie biegi znajdziemy więc w kalendarzu RWSB 2018? Oto pelna lista:

#1 13 maja III Półmaraton Górski Polanica – Zdrój

#2 10 czerwca III Interferie RUN (Szklarska Poręba – Świeradów – Zdrój)

#3 22 lipca III Półmaraton Kalenica + I Ultra Sowa (Bielawa)

#4 19 sierpnia IV Półmaraton Wiślański (Wisła)

#5 9 września II Półmaraton Górski Wałbrzych

#6 6 października V 4F Świeradów RUN (finał)

Jeśli ktoś nie może doczekać się górskiego biegania w RWSB, a chce np. otworzyć sezon na asfalcie, ale z widokeim na góry, to niech rozważy zaproszenie organizatorów na VI Półmaraton Jeleniogórski, który w tym roku odbędzie się już 7 kwietnia. A potem już prosto w góry!

Wszystkie biegi i wszystkie szczegóły na wspólnej stronie:

https://superbieg.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o