Strona główna Dzierżoniów Trakt Diory został uroczyście otwarty

Trakt Diory został uroczyście otwarty

0
PODZIEL SIĘ

Wrocław ma swoje krasnale, Dzierżoniów ma radyjka. W maju dziesięć radioodbiorników produkowanych w Diorze stanęło w różnych częściach miasta. 5 maja Trakt Diory został uroczyście otwarty.

Wędrówka rozpoczęła się od pierwszego radyjka – Pioniera, które od roku stoi już pod dzierżoniowskim ratuszem. Kolejnych osiem odlewów radioodbiorników w oryginalnych rozmiarach zostało umieszczonych przy uliczkach odchodzących od Rynku. Dwa następne – przy kinoteatrze Zbyszek oraz Muzeum Miejskim Dzierżoniowa. Dzięki radyjkom zarówno mieszkańcy, jak i turyści, będą mogli bliżej poznać historię dzierżoniowskiej radiofonii.

Podczas otwarcia historycznej trasy obecni byli również przedstawiciele partnerskiego miasta Lanškroun, które wspólnie z Dzierżoniowem realizuje projekt. W jego ramach w Lanškroun również powstanie trasa opowiadająca o historii radiofonii, ale związanej z Teslą.

Projekt „Diora-Tesla – polsko-czeska historia elektrotechniki” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o