Strona główna Bielawa Młodzi badacze w ESP 7 w Bielawie

Młodzi badacze w ESP 7 w Bielawie

0
PODZIEL SIĘ

25 kwietnia uczniowie klas 2a, 3c i 3e wzięli udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym firmy Henkel „Świat Młodych Badaczy”, z którego skorzystało już ponad 1500 uczniów z kilkudziesięciu szkół podstawowych
w całej Polsce. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzenie
w dzieciach ciekawości praw rządzących otaczającym światem, by w ten sposób zainteresować ich w przyszłości naukami przyrodniczymi i ścisłymi.

Pani Justyna Karpińska i Maria Radzimska z organizacji „Nauka Jest Fajna” przeprowadziły w naszej szkole ciekawe warsztaty pod hasłem „Z ziemniakiem na tropie kleju”, na których uczniowie mogli praktycznie odkrywać tajemnice związane ze zjawiskiem lepkości, wytwarzaniem kleju z produktów spożywczych, a także poznać tajniki pracy naukowca. Młodzi badacze, przed przystąpieniem do wykonywania eksperymentów, otrzymali tzw. niezbędnik każdego eksploratora, czyli probówki, pipety, menzurki, produkty spożywcze, karty pracy oraz odzież ochronną ,bez której nie mogliby rozpocząć swoich doświadczeń.

Zajęcia każdej z klas trwały 90 minut. Uczniowie, pracując w grupach, badali zawartość skrobi w poszczególnych produktach żywnościowych, przeprowadzali eksperymenty związane z jej zastosowaniem oraz samodzielnie wytwarzali klej. Wszyscy aktywnie i chętnie uczestniczyli w warsztatach, jednocześnie świetnie się bawiąc. Wiele radości sprawiła dzieciom możliwość wcielenia się w rolę naukowców i samodzielnego wykonywania eksperymentów.

Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali dyplom oraz broszurki edukacyjne „Eksperymentuj w domu”, opisujące kolejne kilkanaście prostych lecz zaskakujących doświadczeń, które młodzi naukowcy będą mogli, wspólnie
z rodzicami, przeprowadzić w domu, kontynuując swoją naukową przygodę.

ESP7

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o