Strona główna Bielawa Kolejne sukcesy lekkoatletów

Kolejne sukcesy lekkoatletów

0
PODZIEL SIĘ

Uczniowie Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie odnoszą coraz więcej sukcesów w zawodach lekkoatletycznych. 18 maja w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Strefy Wałbrzyskiej w lekkiej atletyce, które były również eliminacjami do finału Mistrzostwa Dolnego Śląska. Ze Świdnicy reprezentacja ESP nr 7 wróciła z 5 medalami. Bezkonkurencyjne były dziewczęta w sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400). Wygrały z przewagą 21 sekund nad drugą sztafetą, w czasie 2:34,76. Wiktoria Żmudzka, Rozalia Stanek, Nikola Tomalik i Kinga Tomalik, będą walczyły 6 czerwca o Mistrzostwo Dolnego Śląska (w roku 2017 zdobyły brązowy medal). W biegu na 100 m Wiktoria Żmudzka i Kinga Tomalik zdobyły również medale indywidualnie, srebro Tomalik, brąz Żmudzka. Nikola Tomalik w dal skoczyła 4,50 i zdobyła srebrny medal. Sztafeta szwedzka chłopców w składzie: Jaworski Damian, Hendzel Kuba, Plicha Krystian, Sołtysik Dawid, zajęła 3 miejsce. Oprócz medalistów awans do finału wojewódzkiego wywalczyli: Michelle Palus – 4 miejsce w rzucie oszczepem, Kuba Hendzel – 4 miejsce w pchnięciu kulą, Kinga Kulig – 5 miejsce w biegu na 600 m, Damian Jaworski – 5 miejsce w biegu na 100 m.