Strona główna 112 Policjanci zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie narkotyki

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie narkotyki

0
PODZIEL SIĘ

W ciągu ostatnich trzech dni policjanci ujawnili marihuanę i mefedron u trzech mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego. Środki, których posiadanie jest zabronione zostały zabezpieczone a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą dochodzeniowcy.

Funkcjonariusze policji z powiatu dzierżoniowskiego w miniony weekend zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Wszystkie trzy osoby zamieszkują na naszym terenie.

Pierwszy wpadł 19 latek. 25 maja policjanci ujawnili przy nim blisko 15 porcji mefedronu.

Następnego dnia bielawscy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd kierowany przez 25 latka. W samochodzie policjanci znaleźli marihuanę.

27 maja funkcjonariusze podjęli interwencję wobec grupy młodzieży. W jej trakcie okazało się, że wśród legitymowanych jest 18-latek posiadający przy sobie marihuanę. To był początek jego problemów. W wyniku przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych natrafiono na kolejne woreczki z zawartością suszu roślinnego. Ich badanie potwierdziło, że były to narkotyki.

Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających i czy doszło do innych przestępstw związanych z przestępczością narkotykową.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o