Strona główna 112 Karta rowerowa

Karta rowerowa

0
PODZIEL SIĘ

13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie odbył się egzamin na pierwsze „prawo jazdy”. Zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej brali udział dzierżoniowscy policjanci.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi uzyskiwania kart rowerowych przygotowanie do „egzaminu” na kartę rowerową oraz samo sprawdzenie umiejętności powinno odbywać się w szkole podstawowej (dla uczniów, którzy ukończyli 10 lat) oraz w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego lub specjalistycznym ośrodku szkolenia kierowców (dla osób niebędących uczniami szkoły podstawowej).

Pierwsze „prawo jazdy” można uzyskać po zdaniu egzaminu składającego się z części teoretycznej i praktycznej i wydawane jest przez:

1) dyrektora szkoły – uczniowi szkoły podstawowej;

2) dyrektora wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego lub przedsiębiorca prowadzący ośrodek szkolenia kierowców posiadający poświadczenie potwierdzające spełnianie dodatkowych wymagań – osobie niebędącej uczniem szkoły podstawowej.

Przystępujący do egzaminu uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani. Doskonale poradzili sobie w części teoretycznej jak i z częścią praktyczną, która została przeprowadzona na sali gimnastycznej. Nabyty dokument upoważnia do samodzielnego poruszania po drogach,
a posiadana wiedza na pewno będzie miała wpływ na bezpieczeństwo w trakcie nadchodzących wakacji.

podkom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o