Strona główna Bielawa Trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych

0
PODZIEL SIĘ

Do 20 czerwca uczniowie ostatnich klas gimnazjów mają czas na podjęcie decyzji o wyborze przyszłej szkoły. Rekrutacja jest prowadzona poprzez stronę dolnoslaskie.edu.com.pl.


Nabór do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się 1 czerwca. Już od wielu lat jest on prowadzony za pomocą elektronicznego systemu vEdukacja firmy VULCAN pod adresem https://dolnoslaskie.edu.com.pl/.

 

Po zalogowaniu się na stronie gimnazjaliści mogą się zapoznać z ofertą szkół – uzyskać informacje o prowadzonych klasach oraz o liczbie dostępnych miejsc, nauczanych językach obcych i przedmiotach na poziomie rozszerzonym. Z pewnością te informacje pozwolą na bardziej świadome podjęcie decyzji co do wyboru przyszłej szkoły.

Każdy absolwent gimnazjum może wybrać maksymalnie trzy szkoły i dowolną liczbę oddziałów w każdej z nich. Im więcej oddziałów w jednej szkole wybierze, tym większe szanse ma na dostanie się do tej szkoły.

 

Następnie wydrukowany i podpisany przez rodziców wniosek o przyjęcie do szkoły należy złożyć w szkole pierwszego wyboru. Termin mija w środę 20 czerwca o godz. 15.00.

 

– Jeśli ktoś nie zarejestruje się w systemie do 20 czerwca, może się nie dostać do wymarzonej szkoły, bo wtedy będzie mógł już tylko brać udział w rekrutacji uzupełniającej w terminie 26 lipca – 30 sierpnia, czyli wybierać z listy wolnych miejsc, które zostaną w poszczególnych placówkach – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

 

Niezbędne informacje dla tegorocznych absolwentów gimnazjum, w tym terminarz rekrutacji i instrukcja „Jak poruszać się w elektronicznym systemie naboru?”, znajdują się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie www.pow.dzierzoniow.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o