Strona główna Dzierżoniów Przystanek „Pionier” – pierwsze i nie ostatnie takie miejsce

Przystanek „Pionier” – pierwsze i nie ostatnie takie miejsce

0
PODZIEL SIĘ

Przystanki autobusowe w Dzierżoniowie stają się nośnikiem informacji o dziedzictwie przemysłowym Diory. Można to już zobaczyć przy ul. Piłsudskiego, na przykładzie „Pioniera” – pierwszego polskiego powojennego radioodbiornika lampowego.

Swoje nazwy i nowy wygląd otrzymają też inne przystanki. Dlaczego? Czekając na autobus, lub spacerując po mieście będzie można poczytać o „Diorze” i zobaczyć produkowane w Dzierżoniowie sprzęty. Forma komiksu i wielkoformatowe druki to próba spojrzenia na naszą historię przez nieco inny niż muzealny pryzmat.

Na przystankach będzie można zapoznać się z materiałami dotyczącymi odbiorników, których odlewy stanęły w Trakcie Diory – nowej turystycznej trasie Dzierżoniowa. I tak w kolejnych tygodniach na przystankach zobaczymy odbiorniki typu „Ewa” „Polonez”, „Promyk”, „Ramona”, „Sonatina” „Rytm” czy „Kos”.

3 sierpnia, w 70. rocznicę rozpoczęcia produkcji „Pioniera” na dzierżoniowskim rynku pokazana zostanie drugą część wystawy związanej z „Diorą”. Pierwszą znajdziemy przed kinoteatrem „Zbyszek”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o