Strona główna 112 „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”

„Bezpieczny wypoczynek nad wodą”

0
PODZIEL SIĘ

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających na terenie JEZIORA BIELAWSKIEGO doszło do spotkania, w którym uczestniczyli: zastępca Burmistrza Bielawy, Dyrektor OSIR w Bielawie, Komendant Straży Miejskiej w Bielawie i po. Komendanta Komisariatu Policji w Bielawie oraz dzielnicowa st. sierż. Monika Chmielewska z KP w Bielawie.

21 czerwca 2018 roku na terenie Jeziora bielawskiego na wniosek Policji realizując koncepcję „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym doszło do spotkania z zastępcą Burmistrza Bielawy, dyrektorem OSIR w Bielawie, Komendantem Straży Miejskiej w Bielawie i po. Komendanta Komisariatu Policji w Bielawie oraz dzielnicowej st. sierż. Moniki Chmielewskiej z KP w Bielawie w celu omówienia działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa użytkowników Jeziora bielawskiego i basenu przyległego.

Omówiono zabezpieczenie wyznaczonego kąpieliska w sprzęt ratowniczy, ilość
i kwalifikację ratowników, system powiadamiania o zagrożeniach, odpowiednie oznaczenie miejsc przeznaczonych do kąpieli, obowiązujące zakazy poza wyznaczonymi miejscami, system monitoringu obejmujący Jezioro bielawskie, szczególnie plażę z kąpieliskiem, weybording, plac zabaw, basen odkryty, dokonano sprawdzenia infrastruktury w zakresie bezpieczeństwa dzieci na terenie basenu.

Nadto ustalono, że teren Jeziora bielawskiego będzie monitorowany przez Straż Miejską również z wody przy użyciu sprzętu pływającego, będą kierowane patrole piesze. Również Policja z uwagi na dużą ilość osób korzystających z Jeziora Bielawskiego w sposób ciągły będzie pełnić służbę zarówno na Jeziorze, jak i na jego drogach dojazdowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób wypoczywających
i ich mienia oraz możliwości sprawnego dojazdu i wyjazdu.

Wszelkie działania nie zastąpią zdrowego rozsądku, o który apelujemy.

Życzymy udanych wakacji i radosnych chwil na Jeziorze bielawskim.

podkom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o