Strona główna 112 99 rocznica powołania Policji Państwowej

99 rocznica powołania Policji Państwowej

0
PODZIEL SIĘ

20 czerwca na sali Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. W uroczystości uczestniczył insp. Dariusz Wesołowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, pan Janusz Guzdek Starosta Powiatu Dzierżoniowskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych ze wszystkich gmin naszego powiatu, jak też wielu znamienitych gości.

 

W piątek, 20 czerwca z okazji 99 rocznicy powołania Policji Państwowej odbyła się uroczysta akademia z udziałem insp. Dariusza Wesołowskiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dzierżoniowie podinsp. Przemysław Marut w swoim przemówieniu przypomniał historię utworzenia Policji Państwowej, wkład policjantów w odbudowę państwowości polskiej oraz podsumował stan bezpieczeństwa na terenie powiatu dzierżoniowskiego w ostatnim półroczu. Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski złożył życzenia dalszych sukcesów dla funkcjonariuszy dzierżoniowskiej komendy. Podkreślił wzrastające wśród mieszkańców naszego powiatu zaufanie do Policji oraz zaangażowanie funkcjonariuszy i pracowników w wykonywanie swoich obowiązków służbowych. Zaproszeni burmistrzowie i wójtowie podziękowali policjantom za codzienny trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa obywateli. Życzyli funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym spokojnej i dającej satysfakcję służby i pracy, gratulując jednocześnie awansowanym i wyróżnionym.

Starosta Dzierżoniowski podkreślił wzrastający poziom bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu i dziękował policjantom za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymała wyjątkowo duża ilość policjantów, łącznie aż 61 funkcjonariuszy, wśród których był Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie Przemysław Marut awansujący na stopień młodszego inspektora. Ponadto wśród oficerów jeden policjant otrzymał awans do stopnia nadkomisarza, a dwóch policjantów do stopnia komisarza. W korpusie aspirantów: 16- funkcjonariuszy awansowało do stopnia aspiranta sztabowego, 6- aspiranta oraz 4- do młodszego aspiranta. W korpusie podoficerów: 8- funkcjonariuszy otrzymało awans do stopnia sierżanta sztabowego, 5- starszego sierżanta
i 14- do sierżanta. 4- najmłodszych stażem policjantów awansowało do stopnia starszego posterunkowego.

Wszystkim awansowanym i odznaczonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o