Strona główna Pieszyce Międzynarodowy Weekend nartorolkowy w Górach Sowich

Międzynarodowy Weekend nartorolkowy w Górach Sowich

0
PODZIEL SIĘ

Przed nami dwa dni zawodów nartorolkowych. W sobotę 28 lipca 2018 r. odbędzie się Uphill Gór Sowich, a w niedzielę Pętla Sowiogórska. Listy zgłoszeń na każdą z tych rund Vexa Skiroll Tour liczą już prawie po 100 zawodników z Polski, Czech, Ukrainy i Białorusi. Wśród nich są medaliści klasyfikacji generalnych cyklu z ubiegłego roku, a także wielu innych sportowców. Szykuje się międzynarodowa, zacięta rywalizacja.

Do udziału w Uphillu Gór Sowich (28 lipca) i Pętli Sowiogórskiej (29 lipca) zgłosiło się już więcej zawodników, niż wystartowało w tym roku w jakichkolwiek innych biegach na nartorolkach w Polsce. Najwyraźniej największa grupa polskich sportowców rywalizujących na nartorolkach traktuje prestiżowo i daje największy priorytet startom właśnie w cyklu Vexa Skiroll Tour i zawodom wchodzących w jego skład. Zapisy przez internet premiowane niższą opłatą startową kończą się 26.07.2018. Będzie też można zapisać się w biurze zawodów na miejscu.

W 2018 roku do rywalizacji dołączają też nasi wschodni sąsiedzi. To byli zawodnicy, obecnie weterani, z różnych regionów Ukrainy i Białorusi, którzy stworzyli zespół. Wśród nich Białorusin Yury Antokhin – zwycięzca biegu klasykiem pierwszej edycji Swornerace z 21 lipca w Swornychgaciach, czyli na tydzień przed I turą Vexa ST. Zawodnicy ze Wschodu przyjeżdżają na biegi cyklu Vexa, by nabrać nowych doświadczeń i przyjrzeć się organizacji z myślą o stworzeniu podobnego cyklu na nartorolkach na Ukrainie. W zawodach wystartuje również grupa sportowców z Czech.

W związku z organizacją zawodów należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W sobotę 28 lipca trasa z Pieszyc Górnych (Mostek) do Przełęczy Jugowskiej zamknięta będzie od godziny 11:00 do 15:30.
W niedzielę w godzinach 9:40-14:30 zamknięte będą: Pieszyce ul. Dolna, Bratoszów i Piskorzów, a ul. Stawowa będzie nieprzejezdna od godz. 8:00. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do kibicowania.

UMiG Pieszyce / nartorolki.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o