Strona główna Dzierżoniów Dzierżoniowskie obchody rocznicy 1 sierpnia

Dzierżoniowskie obchody rocznicy 1 sierpnia

0
PODZIEL SIĘ

W tym wyjątkowym roku, w którym świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości, wyjątkowe będą też obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Zapraszamy mieszkańców do uczestniczenia w miejskich uroczystościach.  

Kadr z filmu filmu przygotowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego, który powstał przy współpracy Papaya Films (produkcja) oraz Platige Image (postprodukcja i efekty wizualne)

Hołd Powstańcom Warszawy oddamy pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny. O godzinie 17.00 w Dzierżoniowie, w 74. rocznicę tego wydarzenia, zabrzmią „syreny milczenia”. Uroczystości przygotowane przez burmistrza Dzierżoniowa odbędą się w asyście warty honorowej Grupy Rekonstrukcji Historycznej.

Po powitaniu uczestników przez burmistrza Dariusza Kucharskiego wysłuchamy krótkiego okolicznościowego przemówienia, następnie mieszkańcy oraz przedstawiciele dzierżoniowskich organizacji i instytucji złożą wiązanki kwiatów.
Około półgodzinną uroczystość zakończy wspólne śpiewanie „Zakazanych piosenek”.  Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to polecamy obejrzenie filmu przygotowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Powstał on przy współpracy Papaya Films (produkcja) oraz Platige Image (postprodukcja i efekty wizualne)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o