Strona główna 112 Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na drodze pomiędzy Sieniawką a Uciechowem

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na drodze pomiędzy Sieniawką a Uciechowem

0
PODZIEL SIĘ

Czujnością i odpowiedzialnością wykazało się trzech mężczyzn, którzy nie pozostali obojętni na sygnały świadczące o tym, że kierowca toyoty może być pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 63-letni kierowca tego auta miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

30 sierpnia przed godziną 18:00, oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy odebrał zgłoszenie, o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że trzech kierowców jadąc drogą pomiędzy Sieniawką a Uciechowem zauważyło toyotę, której styl jazdy kierowcy mógł budzić wątpliwości co do stanu trzeźwości. Jeden z mężczyzn postanowił zareagować, wyprzedził pojazd i doprowadził do zatrzymania toyoty. Drugi stanął tuż za nią, aby uniemożliwić cofanie, a trzeci udzielił wsparcia. Gdy wyczuli od kierowcy woń alkoholu, uniemożliwili mu dalszą jazdę. Przybyły na miejsce patrol poddał mężczyznę badaniu na trzeźwość. Okazało się, że 63– letni mieszkaniec Dzierżoniowa miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

Duże brawa dla dwóch mieszkańców naszego powiatu i wrocławianina!

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o