Strona główna Bielawa Uczniowie SP 10 na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Zapasach

Uczniowie SP 10 na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Zapasach

0
PODZIEL SIĘ

W dniach 16-17 września w Stargardzie odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Zapasach.

W rywalizacji udział brało 450 zawodników i zawodniczek całej Polski oraz Niemiec, Czech, Ukrainy oraz Rosji.

Szkołę Podstawową nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Gimnazjum w Bielawie reprezentowali: Joanna Nowak 62kg, Weronika Smaczyńska 58kg, Zofia Savina 54kg, Klaudia Smaczyńska 62 kg, Antoni Koper 52kg oraz Franciszek Koper 52kg.

Najlepiej zaprezentowali się Weronika Smaczyńska oraz Antoni Koper, którzy wywalczyli brązowe medale. Franciszek Koper uplasował się na V miejscu w kat. 52kg, Klaudia Smaczyńska wywalczyła VII lokatę w kat. 62kg oraz Joanna Nowak VIII w kat. 62kg.

Cieszymy się, że po raz pierwszy nasi zawodnicy mogli uczestniczyć w tak dużej, prestiżowej imprezie dla nich. Dziękuję dyrekcji szkoły, że bardzo wspierają nasze dzieci w swoim rozwoju. W zawodach tych udział brali uczniowie klas sportowych, innowacji pedagogicznych – zapasy ale również uczniowie klas tanecznych. Nasi uczniowie promują nasze Miasto Bielawa oraz szkołę w kraju i za granicami – Norbert Warchoł.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Mariusza Tyrchy.

Trenerami i opiekunami byli Mariusz Tyrcha oraz Norbert Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Bielawie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o