Strona główna Bielawa Panie Adamie, co słychać w Polityce?

Panie Adamie, co słychać w Polityce?

0
PODZIEL SIĘ

Szanowny Wyborco ! czy już wiesz, na kogo masz oddać ważny głos w wyborach samorządowych w najbliższą niedziele, tj. 21 października? Czy wiesz, na którego z kandydatów na radnych do gminy, miasta, powiatu dzierżoniowskiego, sejmiku dolnośląskiego będziesz głosował? Czy podjąłeś decyzję w sprawie ostatecznego wyboru kandydatów na wójta gminy, burmistrza miasta?

 

Szanowny Czytelniku! Trwa kampania wyborcza i bój o samorządy, walka o głosy wyborców, bo stawką jest sposób na zarządzanie gminą, miastem, powiatem czy województwem, bo w samorządzie jest siła – gwarancja demokratycznego, zgodnego z Konstytucją sprawowania władzy w Polsce.

Przed oddaniem głosu w wyborach samorządowych dobrze by było, aby zastanowić się choć przez chwilę, na kogo warto głosować .

Czy należy głosować na człowieka, który reprezentuje interesy swoich wyborców, a nie władzy centralnej, czy należy zwracać uwagę tylko na jego szyld partyjny, a może trzeba zwracać uwagę na to, z jakiego ,,słusznego” Komitetu Wyborczego startuje.

Osobom niezdecydowanym i tym, którzy nie podjęli jeszcze na dzisiaj decyzji na kogo mają głosować lub nie do końca są przekonani o słuszności podjętej swojej decyzji w tej sprawie, dedykuję ten dzisiejszy felieton.

Jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają wybory samorządowe, które decydują o naszej przyszłości na okres najbliższych 5 lat, nie muszę nikogo przekonywać, bo świadomość w tej sprawie w naszym społeczeństwie jest duża.

Gdy to wydanie DDZ 24. EU dotrze już do rąk czytelnika, a będzie to już ostatni felieton przed wyborami, to pozostanie do samego aktu głosowania w wyborach samorządowych i podjęcia ostatecznej decyzji na kogo głosować zaledwie parę godzin.

Widać , że w kraju prowadzona kampania wyborcza nie ma nic wspólnego z faktycznymi problemami lokalnych społeczności. Największe partie polityczne w kampanii przedstawiają ogólnopolskie hasła, a zawłaszczone prze PiS media publiczne starają się pozostałe ugrupowania, zwłaszcza lewicowe, sprowadzić do roli kibiców, wspierających i zagrzewających do wyborczej rywalizacji dwóch prawicowych braci.

Przecież politykę krajową należałoby odłożyć na wybory parlamentarne w 2019 roku, a dziś skupić się na problemach zwykłych ludzi.

O tym, co ważne jest dla miast i powiatów w kraju, oprócz Warszawy i niektórych miast wojewódzkich, w mediach publicznych przekazuje się bardzo mało informacji.

Mimo że kampania tegorocznych wyborów samorządowych nie spełnia oczekiwań Polaków, to jednak nie warto z prawa do głosu rezygnować. Trzeba udać się do lokalu obwodowej komisji wyborczej i oddać swój ważny głos. Bo tylko głosując, mamy szansę coś zmienić.

Zachęcam więc do pójścia na wybory i pokazania ,że każdy głos powinien się liczyć. Nieraz już zdarzyło się w historii wyborów samorządowych ,że brak jednego głosu pozbawił kandydata na radnego zdobycia mandatu .

Apeluję do mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego w momencie, gdy do wyborów pozostało już tak niewiele czasu, a walka o rząd dusz wyborców nabiera co rusz nowych kolorów, aby wzięli udział w wyborach.

Aby głosowali na ludzi ,którzy znają problemy gmin, miast , powiatu dzierżoniowskiego i województwa dolnośląskiego. Na tych, którzy wiedzą ,co należy zmienić , a co usprawnić lub poprawić, aby ludziom żyło się lepiej, bezpieczniej.

Ludzie muszą czuć się nie tylko gospodarzami w miejscu zamieszkania, ale mają mieć prawdziwy udział w zarządzaniu i wiedzieć, że dba się o zrównoważony rozwój miast i gmin w powiecie dzierżoniowskim, tak aby wszyscy korzystali z ich rozwoju.

Wśród kandydatów na radnych, burmistrzów i wójtów mamy ludzi, którzy pełnią i pełnili różne funkcje w samorządach lokalnych i są to osoby przygotowane do pracy w samorządzie, umiejące uporządkować sprawy samorządu.

Mają długą drogę zawodową, doświadczenie, wieloletnie uczestnictwo w działalności samorządowej, potrafią zarządzać, rozmawiać z ludźmi, wsłuchiwać się w potrzeby mieszkańców, są kompetentni. Posiadają wrażliwość na bieżące potrzeby i postulaty obywateli.

Chcą dbać o gminy, miasta, powiat dzierżoniowski i ich mieszkańców, znają i mają rozwiązanie wielu problemów dnia codziennego, mają pomysły na rozwój naszych miast i powiatu dzierżoniowskiego i wiarę w jego realizację.

Mamy wszyscy nadzieję, że nie będą oszukiwać i obrażać swoich wyborców nierealnymi obietnicami, będą rozliczać się przed swoimi wyborcami z obietnic wyborczych.

Wyborca nie przechodzi przecież obojętnie wobec kłamstw i nierealizowanych obietnic wyborczych wyrzucanych do kosza. Trzeba przywrócić normalność, przeciwstawiając się arogancji i głupocie.

Potrzebujemy więc odpowiedzialnych ludzi patrzących w przyszłość, mających swoją tożsamość, i odpowiedni system wartości, otwartych na społeczeństwo obywatelskie. Nie ma społeczeństwa obywatelskiego, jeżeli obywatele nie mają wpływu na swoich wyborców, a wpływ i kontrola są małe albo w ogóle ich brak. Warto w najbliższą niedzielę poświęcić swój cenny czas i oddać głos na kandydatów lewicy.

Niestety znamy również ludzi, których nazywamy ,, wędrownikami” lub,, kameleonami ”, zmieniający barwy polityczne i barwy klubowe radnych, którzy w ten sposób oszukują swoich wyborców, zmieniają swoje poglądy tylko i wyłącznie dla swoich osobistych korzyści i szczycą się , że osiągnęli życiowy sukces. Czy warto takim ludziom zaufać kolejny już raz ? Uważam ,że nie warto.

Nazwisk nie będę wymieniał, bo np. są to osoby doskonale w Bielawie znane, wystarczy przypomnieć i porównać, z jakiego komitetu wyborczego startowali w wyborach samorządowych w 2014 roku, a do kogo są dzisiaj ,,przylepili” i z jakich list dziś startują w wyborach samorządowych. Ciekawa to jest lektura porównawcza.

Kto już raz zdradził, to będzie zdradzał i tylko współczuję tym, którzy ich przyjęli pod swoje skrzydła ( widać , że nie mieli wielkiego wyboru) .

Teraz trzeba czekać tylko na rozwój wydarzeń gdy zostaną wybrani na radnych, a ich kandydat na burmistrza już nie… Jak znam życie, odfruną do tego nowego burmistrza. Oczywiście, o ile nowy burmistrz ich przygarnie, a będzie to możliwe tylko w takiej sytuacji, gdy będą mu potrzebni, by stworzyć większość w radzie miejskiej. Tak było i tak będzie, bo bycie przy władzy dla ,,zdrajców ” zawsze weźmie górę nad zdrowym rozsądkiem.

Bardzo szybko zapomną o swoich zobowiązaniach, o swoim kandydacie na burmistrza, o programie wyborczym, bo to dla nich nie będzie miało już żadnego znaczenia, bo przecież oni nie mają żadnej swojej tożsamości, także ideowej.

Ale są również i takie osoby, które obecnie należą do partii politycznych, ale na potrzeby wyborów samorządowych o tym fakcie celowo zapomnieli ( co nie ma nic wspólnego ze sklerozą) i myślą, że uda im się przed wyborcami ukryć swoją przynależność partyjną. Uważają również, że w ten sposób uda się im oszukać wyborców, bo zaczyna takie zachowanie powoli stawać się normą w powiatowej polityce a oni sami próbują przekonać wyborców, że stają się z dnia na dzień bezpartyjni.

Przecież doszli do wniosku ,że większe szanse na wybór będą mieli wtedy, jak do swojej przynależności partyjnej chwilowo, na okres wyborów, nie przyznają się.

Mieszając ludziom w głowach zarejestrowali więc swoje komitety i startują ze swojego komitetu wyborczego przebrani w bezpartyjne szaty, udając niezależnych i ponad podziałami partyjnymi .Licząc na to ,że wyborca i tak się pogubi, będąc skołowanym i nic z tego nie będzie wiedział, nie domyśli się i nic nie zrozumie, o co w tym wszystkim chodzi.

Klasyk określił to stwierdzeniem ,że lud wszystko to i tak kupi.

Wybierzmy więc ludzi wiernych składanym obietnicom, nieprzekupnym, niesprzedajnym. Głosujcie jak Wam rozum, a nie prawicowe media, wskaże.

Te wybory będą ważne również dla tych ludzi, którzy nie wyparli się przeszłości i nie wstydzą się pracy w czasach Polski Ludowej. Lewica to są ludzie pracy. Te wybory mają przywrócić im godność. Postawić tamę w degradacji polskich seniorów, zastopować nagonkę na weteranów pracy Polski Ludowej. Pogardzani i nazywani przez prawicowe media ,,komuchami ” stanowią stabilny ektorat, przecież ludzie starsi mają takie same prawa jak ludzie młodzi.

Zawsze SLD broni ludzi pokrzywdzonych , tak jak obecnie występuje w obronie pokrzywdzonych tych, którzy tracą prawa nabyte, dotyczy to obecnie służb mundurowych.

SLD ma stały kontakt z ludźmi, bo musi go mieć, aby wiedzieć, czego ludzie oczekują. Mamy przygotowane propozycje w sferze spraw socjalnych, wiemy więc jak pomagać ludziom, jak wspierać kobiety w walce o ich prawa.

Zakasaliśmy rękawy i przystąpiliśmy w tej kampanii samorządowej do partyjnej roboty, bo tylko ciężką pracą możemy osiągnąć sukces. Ale bez pomocy wszystkich przyjaciół lewicy, zwolenników, sympatyków, znajomych, członków SLD i ich rodzin i wszystkich tych, którzy mają serce po lewej stronie nie damy sami sobie rady w upowszechnianiu lewicowych kandydatów na radnych do miast, powiatu i sejmiku dolnośląskiego.

Dlatego apeluję do Czytelników o pomoc w tej sprawie.

Bądźcie aktywni w niedzielę wyborczą 21 października. Dość wojny plemiennej PiS z PO. Wybierzcie pokój społeczny i rozsądek. Głosujcie na kandydatów lewicy zjednoczonej w Koalicyjnym Komitecie Wyborczym SLD Lewica Razem na listę Nr 5, a na pewno nie zawiodą się na nas wyborcy.

W tych wyborach samorządowych jest alternatywa i warto głosować na kandydatów lewicy. Powalczmy razem o utracony ektorat. O to, by wprowadzić do miast i do powiatu dzierżoniowskiego większą reprezentację lewicy niż to miało miejsce dotychczas. Wyborcy nie są skazani jedynie na plebiscyt pomiędzy kandydatami prawicowego PiS i prawicowej koalicji wokół PO. Na wybór między większym prawicowym złem i prawicowym mniejszym złem. Wyborcy mają dobrą, lewicową alternatywę. Dziś oddany głos na lewicę zaprocentuje jutro.

Wiemy o tym, że będą to najtrudniejsze wybory przy zmienionej, manipulowanej przez PiS, ordynacji wyborczej, będzie to trudny sprawdzian nie tylko dla rządzących.

Boimy się o uczciwość wyborów. Cztery lata temu w wyborach PiS rozpętał aferę, że wybory były sfałszowane, podczas gdy nie były. Oby tym razem nie było odwrotnie.

Korzystając z okazji, pragnę bardzo serdecznie raz jeszcze podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w wyborach samorządowych w 2018 roku. Szczególne podziękowania należą się tym osobom , które wspierały SLD, pomagały w kampanii samorządowej.

Podziękowania należą się również tym osobom, które będą pracować w obwodowych komisjach wyborczych. Praca w tych dwóch komisjach po raz pierwszy będzie rozłożona na pracę w dzień i w nocy.

Idziemy do najważniejszych wyborów samorządowych wraz z naszymi przyjaciółmi i zaczynamy trudną walkę o utracony ektorat w momencie, gdy coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że bezpieczniej jest stanąć na poboczu. Być biernym obserwatorem i nie mieszać się do polityki. To trudny czas!

A nam nie pozostało nic innego, jak życzyć sobie powodzenia w wyborach samorządowych 21 października 2018 roku, bo wynik wyborczy w powiecie dzierżoniowskim jest wielką niewiadomą, a trzeba nam walczyć o każdy głos, o jak najlepszy wynik , dający nam miejsce na wyborczym podium.

Adam Pajda

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o