Strona główna 112 Kolejni kierowcy przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość...

Kolejni kierowcy przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h!

0
PODZIEL SIĘ

Policjanci ruchu drogowego realizując działania „Bezpieczny Powiat Dzierżoniowski” tylko w ciągu jednego dnia zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Popełnione wykroczenia miały miejsce 24. października, w miejscowości Ratajno, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Pierwszy kierowca to 20 letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, który jechał samochodem marki volkswagen, z prędkością 114 km/h.

Drugi kierujący około 17.30 jechał samochodem bmw. 45 letni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego przekroczył prędkość o 62 km/h.

Kolejnym kierowcą nieprzestrzegającym przepisów w tym samym miejscu, był 28 latek jadący renault. Tuż po 18:00 jechał z prędkością 120 km/h, tj. o 70 km/h większą niż było dozwolone.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o