Strona główna 112 Uczniowie z dzierżoniowskiej SP nr 5 z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji

Uczniowie z dzierżoniowskiej SP nr 5 z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji

0
PODZIEL SIĘ

22. października dzierżoniowscy policjanci gościli uczniów klasy II, ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Westerplatte. Uśmiechy dzieci powodowały radość u funkcjonariuszy, więc wizytę można uznać za bardzo udaną.

Do Komendy Powiatowej Policji zawitały w poniedziałek drugoklasiści z dzierżoniowskiej „piątki”. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia gmachu przy ul. Ząbkowickiej, przyjrzenia się pracy, a także obejrzenia elementów umundurowania i wyposażenia policjantów. Pociechy zaszczyciły swoją obecnością panią komendant i na pewien czas opanowały gabinet. Wycieczka miała charakter edukacyjny. W trakcie rozmowy z dziećmi przypomniano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wpływie posiadania elementów odblaskowych na bezpieczeństwo. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał odblask fundacji „Kubuś”, aby móc go przypiąć do odzieży, lub tornistra. Mali goście robili sobie odciski palców, ale największym zainteresowaniem cieszył się samochód służbowy gdzie była możliwość włączenia tak zwanych „kogutów” i pokaz umiejętności psa służbowego.

Tego typu wycieczki są dużym przeżyciem dla najmłodszych, które z podziwem patrzą na policjantów, ale i funkcjonariuszy napawa duma z racji pełnionej służby.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o