Strona główna Dzierżoniów VIII Dzierżoniowski Bieg Niepodległości

VIII Dzierżoniowski Bieg Niepodległości

0
PODZIEL SIĘ

W niedzielę 11 listopada 2018 roku na dzierżoniowskim Rynku i jego okolicach odbył się VIII Dzierżoniowski Bieg Niepodległości. W tym roku, z racji przypadającej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Bieg organizowany był w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Bieg miał charakter rekreacyjny, a jego celem było przede wszystkim upamiętnienie i uczczenie tego ważnego wydarzenia. Łącznie do udziału w biegu zgłosiło się ponad 550 osób.

Uczestnicy mieli do pokonania trasę o symbolicznej długości ok. 1918 metrów, wiodącą ulicami: Rynek, Klasztorna, Garncarska, Przedmieście, Krasickiego, planty wzdłuż murów obronnych (przecinające ulice: Kościelną, Ząbkowicką, Miodową), Bohaterów Getta, Rynek.

Pierwsze 300 osób zapisanych do biegu otrzymało pamiątkową koszulkę, natomiast po przebiegnięciu trasy na każdego czekał gorący napój oraz posiłek. Dodatkowo każdy uczestnik brał udział w losowaniu nagród rzeczowych.

Organizatorami imprezy byli Miasto Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a finansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o