Strona główna 112 Dzierżoniowscy kryminalni przejęli znaczne ilości narkotyków

Dzierżoniowscy kryminalni przejęli znaczne ilości narkotyków

0
PODZIEL SIĘ

Za posiadanie środków odurzających odpowie teraz przed sądem mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez dzierżoniowskich policjantów. W mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli, oraz zabezpieczyli narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany, z których można uzyskać blisko 5 360 porcji.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie prowadząc działania zmierzające do ograniczenia przestępczości narkotykowej zatrzymali mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego podejrzanego o tego typu przestępstwa. Do zatrzymania doszło 3 grudnia 2018 r tuż po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach gospodarczych posiadać środki odurzające. Podejrzenia potwierdziły się w stu procentach. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje, to: marihuana w ilości 4 porcji i amfetamina w ilości 5354 porcji.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

 

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o