Strona główna Dzierżoniów Dofinansowanie największej drogowej inwestycji

Dofinansowanie największej drogowej inwestycji

0
PODZIEL SIĘ

pieniadze_na_staszica

Trzy miliony złotych zdobył Dzierżoniów na przebudowę ul. Staszica, Zwycięzców, Łąkowej, Nałkowskiej, Kruczkowskiego i Słowiczej. W tym tygodniu miasto ogłosi przetarg na wykonanie prac. Inwestycja obejmuje przebudowę jezdni, chodników, miejsc parkingowych, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

Przebudowa ul. Staszica dotyczy odcinka od ronda Czeskiego, do budynku nr 22 (ok. 340 m). Pozostałą część tej drogi odnowiono w 2014. W 2015 roku rozpoczęło prace na ul. Wierzbowej, Zamenhofa i Staffa. Prace na tych drogach zakończone zostaną do końca czerwca tego roku.

Dzierżoniów jest się wśród jedenastu gmin naszego województwa, które znalazły się na zatwierdzonej przez wojewodę liście wniosków zakwalifikowanych do dofinasowania w ramach programu „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. 3 mln zł dla Dzierżoniowa to jedno z największych dofinasowań do tegorocznych „schetynówek”.

Realizacja tej inwestycji będzie się wiązać ze zmianami w organizacji ruchu w tej części Dzierżoniowa. O tym, którędy prowadzić będą objazdy poinformujemy Państwa zaraz po podpisaniu umowy z wykonawcą.

Źródło: UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o