Strona główna 112 Ponad 900 porcji narkotyków nie trafi na rynek

Ponad 900 porcji narkotyków nie trafi na rynek

0
PODZIEL SIĘ

marihuana1

Za posiadanie środków odurzających odpowie teraz przed sądem mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez dzierżoniowskich policjantów. W samochodzie, w którym jechał podejrzany, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 900 porcji marihuany. Jeżeli okaże się, że podejrzany zajmował się również handlem grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie prowadząc działania zmierzające do ograniczenia przestępczości narkotykowej zatrzymali 24-letniego mieszkańca Dzierżoniowa podejrzanego o tego typu przestępstwa.

Do zatrzymania doszło wieczorem 21 stycznia na jednym z dzierżoniowskich osiedli. Funkcjonariusze podejrzewali, że w samochodzie mogą być przewożone znaczne ilości środków odurzających. Podejrzenia potwierdziły się w stu procentach. W trakcie kontroli  policjanci znaleźli worki z suszem roślinnym. Przeprowadzone przez specjalistów badanie wskazało, że zabezpieczone substancje, to marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 900 porcji handlowych.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także ustalają czy mężczyzna zajmował się również ich sprzedażą.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o