Strona główna Dzierżoniów Poznaj Krzysztofa Komedę – geniusza jazzu

Poznaj Krzysztofa Komedę – geniusza jazzu

0
PODZIEL SIĘ

komeda_al

Obejrzyj fotogramy z artystycznego życia Krzysztofa Komedy i film dokumentalny na jego temat. Posłuchaj jazzu w najlepszym wydaniu. Już w środę i czwartek 27 i 28 stycznia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury będzie można wejść w jazzowy klimat i wziąć udział w inauguracji Jazzowych Czwartków na Winylu.

W środę 27 stycznia o godz. 18.00 w Kinoteatrze „Zbyszek” odbędzie się wernisaż wystawy fotogramów z artystycznego życia Krzysztofa Komedy pochodzących ze zbiorów rodzinnych Tomasza Lacha i projekcja filmu Andrzeja Wajdy „Niewinni czarodzieje” z 1960 r. z muzyką Komedy.

Dzień później o godz. 19.00 w Jazz Caffe Pegaz odbędzie się premiera filmu dokumentalnego Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk „Komeda, Komeda” z 2012 r. i spotkanie z Tomaszem Lachem, prezesem Stowarzyszenia Opieki nad Spuścizną Krzysztofa Komedy. Odbędzie się także promocja książek „Ostatni tacy przyjaciele. Komeda. Hłasko. Niżyński” i „Nietakty. Mój czas. Mój jazz”.

Spotkanie w Jazz Caffe Pegaz zainauguruje Jazzowe Czwartki na Winylu. Będzie można posłuchać studyjnej płyty analogowej „Astigmatic” Komeda Quintetu – najlepszego albumu w ankiecie magazynu Jazz Forum – Polski Jazz Top Wszech Czasów.

Wstęp na imprezę za okazaniem bezpłatnego zaproszenia – można je odebrać w DOK-u przy ul. Świdnickiej 23 w pokoju nr 5.

Źródło: UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o