Strona główna Gmina Dzierżoniów Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie

Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie

0
PODZIEL SIĘ

ons22

Pokazy walk rycerskich, taniec ognia i warsztaty rzemieślnicze – to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości „Spotkań z kulturą i historią na zamku w Owieśnie” połączonych z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej.

Impreza odbyła się w sobotę 18 czerwca w parku obok ruin zamku Templariuszy.

Wyjątkowy i tajemniczy klimat towarzyszył naszym gościom już od samego początku. Przybyłych na zamek bawili rycerze z drużyny wojów piastowskich „Jantar”, którzy prezentowali pokazy walk rycerskich oraz zapraszali do wspólnych zabaw. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli również wziąć udział w ciekawych warsztatach rycerskich, konkursach i innych zamkowych zmaganiach. Jak co roku duża grupa dzieci uczestniczyła w tradycyjnych poszukiwaniach skarbu Templariuszy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też stoiska kulinarne Rady Sołeckiej Owiesna, Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia „Razem dla wsi”. Do dyspozycji naszych gości były również dmuchane zamki i zjeżdżalnie. W niepowtarzalny klimat imprezy wpisał się także taniec ognia w wykonaniu grupy „Luminis”.

Wspólne puszczanie wianków i rozpalenie ognia świętojańskiego były zaproszeniem do tradycyjnych zabaw i obrzędów charakterystycznych tylko dla tej jednej, szczególnej nocy. Radosna zabawa, pieczenie kiełbasek i biesiada przy ognisku trwały do późnych godzin nocnych.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali strażacy z OSP Ostroszowice. Organizatorami wydarzenia były gmina Dzierżoniów, Stowarzyszenie „Razem dla wsi”, Rada Sołecka Owiesna, Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Owiesna.

Źródło: Gmina Dzierżoniów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o