Strona główna Bielawa Bielawscy licealiści w Parlamencie Europejskim

Bielawscy licealiści w Parlamencie Europejskim

0
PODZIEL SIĘ

Uczniowie bielawskiego liceum wygrali prestiżowy konkurs ,,Barwy Europy-Poszukiwacze wspólnej kultury’’, organizowany w ramach projektu ,,Obudź swój potencjał’’ pod honorowym patronatem posła do europarlamentu Kazimierza Michała Ujazdowskiego.

bruksela-wyjazd_int

Nagrodą w konkursie była czterodniowa wycieczka do Brukseli. Licealiści z Chrobrego pod opieką Jolanty Kupis, która przygotowywała ich do konkursu, zwiedzili najciekawsze miejsca w Brukseli, Brugii oraz Gandawie.

Mieli okazję podziwiać między innymi Grand Place, ratusz w Brukseli oraz Dom Króla, jednakże najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w Europarlamencie. Anna Sobczyńska, Aleksandra Szygudzińska, Wiktoria Jagiełło, Kacper Środoń oraz Maciej Kieruzel zostali uroczyście przywitani w siedzibie Europarlamentu przez posła, który ufundował ich nagrodę.

bruksela-wyjazd_int2Kazimierz Ujazdowski oprowadził młodzież po sali plenarnej oraz wyjaśnił zasady funkcjonowania i zadania Europarlamentu. Wycieczka do Parlamentu Europejskiego była niezapomnianym przeżyciem i wielkim wyróżnieniem dla uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie.

bruksela-wyjazd_slajd

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o