Strona główna 112 Jechał o ponad 50 km/h za szybko w terenie zabudowanym

Jechał o ponad 50 km/h za szybko w terenie zabudowanym

0
PODZIEL SIĘ

Policjanci z dzierżoniowskiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Tym razem wpadł młody mężczyzna, która pędził samochodem przez Włóki ponad 90 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. W związku z tym kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał grzywnę w formie mandatu oraz punkty karne.

policja

6 kwietnia br. około godz. 07.30 we Włókach, patrol dzierżoniowskiej drogówki zatrzymał audi 80 jadące z prędkością 94 km/h. W miejscu tym obowiązuje organicznie prędkości do 40 km/h. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 23-letni mieszkaniec Uciechowa. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, młody kierowca musiał „pożegnać” się również z prawem jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.
Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o