Strona główna Bielawa Rekord Polski na „XIV Mistrzostwach Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii...

Rekord Polski na „XIV Mistrzostwach Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii Masters”

0
PODZIEL SIĘ

master_plywanie_aquarius_031396

W dniach 22 – 23.04.2017r., na Pływalni Aquarius w Bielawie odbyły się „XIV Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii Masters”. Zawody otworzyli: Piotr Łyżwa – Burmistrz Bielawy oraz Dyrektor OSiR – Marcin Rak, życząc wszystkim startującym, jak najlepszych wyników, niezapomnianych wrażeń, a także dobrej zabawy.

Po oficjalnym otwarciu zawodów odbył się pokaz pływania synchronicznego przez klub LUKS Aquarius Bielawa. Opiekunką dziewczyn była Magdalena Szymczykiewicz. Po raz kolejny dziewczyny dały świetny pokaz, który był na wysokim poziomie, a także został przyjęty przez zawodników gorącymi brawami. Po zakończeniu części artystycznej rozpoczęły się mistrzostwa. W zawodach wystartowało 98 zawodników zrzeszonych w 31 klubach masters oraz 12 zawodników niezrzeszonych, którzy rywalizowali w 26 konkurencjach w poszczególnych kategoriach wiekowych na dystansach 50m, 100m i 200m. Wielu zawodników i zawodniczek poprawiało swoje rekordy życiowe.

Puchar Burmistrza dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika zdobyli: Zuzanna Pisarska reprezentująca MKS 9 Dzierżoniów oraz Zbigniew Januszkiewicz z klubu T.P. Masters Opole. Pan Zbigniew ustanowił również w swojej kategorii wiekowej nowy rekord Polski w stylu grzbietowym na 200m -2:22:06. Gratulujemy!

I miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym mix wywalczyli zawodnicy z MKS 9 Dzierżoniów z czasem 2:11:14, drugie miejsce zajęła sztafeta Redeco Wrocław z czasem 2:16:28, a trzecie miejsce klub Masters Korona Kraków – czas 2:44:12.

W sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym I miejsce zdobyli zawodnicy z klubu MKS 9 Dzierżoniów z czasem 2:18:46, drugie miejsce Towarzystwo Pływackie U.B.O.T. z czasem 2:41:81, a trzecie miejsce Klub Redeco Wrocław – czas 2:42:63.

Zawodnicy zajmujący miejsca I – III otrzymali medale oraz dyplomy, a zwycięzcy sztafet za miejsca I – III puchary.

Najstarszą zawodniczką zawodów była Emilia Kawula z klubu KS. Masters Polkowice, a najstarszym zawodnikiem był Tadeusz Witkowski z klubu T.P. Masters Opole. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zwycięstw i pobitych rekordów życiowych oraz dziękujemy za dostarczone emocje sportowe. Do zobaczenia za rok.