Strona główna 112 Przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h!

Przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h!

0
PODZIEL SIĘ

Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali przed godziną 8:00 do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Do zatrzymania doszło na bielawskiej obwodnicy, gdzie dozwolona prędkość wynosi 70 km/h.

Niektórzy kierowcy zapominają, że od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi, kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość, o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci drogówki wciąż zatrzymują piratów drogowych, którzy rażąco łamią prawo, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

12 czerwca o godzinie 7:45  na Alei Jana Pawła II funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli skodę Rapid. Kierujący nim 43-latek z Bielawy przekroczył dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h.  Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o